nahoru

Čtyřletý Číňan pomaloval tátovi pas roztomilými kresbami. Kvůli tomu ale uvízli v Jižní Koreji

ert3. června 2014 • 09:00
Pas
Pas
• foto: 
Archív

Světová média i čínské sociální sítě se již několik dní „baví“ neobvyklým případem, který postihl jednoho Číňana při návštěvě Jižní Koreje. Čtyřletý syn mu při hře roztomilými kresbami pomaloval pas. Jenže jihokorejské úřady nechtějí muže pustit s tímto dokladem domů, protože Čína by ho vrátila zpět. A nový pas zatím není podle všeho na cestě.

Je přitom zcela jasné, že podobná věc se může stát úplně každému. Necháte dítě chvíli bez dozoru s perem a pasem a na problém je zaděláno. Číňan proto požádal o pomoc na sociální síti Weibo (místní obdoba Facebooku). Úřady v komunistické Číně by ale mohly muže za „znehodnocení pasu“ podle místních zákonů dát i do vězení, i když je zřejmé, že se jedná o náhodu způsobenou dítětem. Jak se věc vyřeší, není známo.

Nenávist k ženám, kterou choval poslední americký masový vrah, je více rozšířená, než…

ert


Klíčová slova: reflex, čína, korea, pas


Senátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,550
21,740
28,630
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější