nahoru

Neuvěřitelný život Václava Havla: Vězení, smrt manželky a hromada milenek

venu 18. prosince 2021 • 07:00

Václav Havel je symbolem demokracie. V roce 1989 stál v čele Sametové revoluce a svrhl komunistickou vládu v naší republice. Kvůli komunistům během života prožil velmi těžké chvíle. Živořil v kriminálech a snášel komunistickou buzeraci. Po boku mu ale věrně stála jeho manželka Olga. A když bylo potřeba, útěchu našel i v náručích milenek. Nakonec ale jeho srdce ulovila herečka Dagmar Veškrnová, což mu bylo často vyčítáno.

Když po Sametové revoluci a pádu komunistického režimu u nás na Pražský hrad přišel nový prezident Václav Havel, mnozí byli u vytržení. Tento muž zavedl nové pořádky. Vrátil slávu a věhlas nejenom Pražskému hradu, který otevřel veřejnosti, ale i naší republice. Tu ostatně veřejnosti otevřel také. Byla to zkrátka bomba.

Kdo by to byl býval do malého Vašíka řekl. Chlapec z rodiny podnikatelů a intelektuálů od mládí trpěl komunistickým režimem. Kvůli kádrovému profilu nemohl studovat školu, kterou si přál, přesto se ale nakonec věnoval divadlu. A také kritice komunistického režimu, za což si vysloužil zájem ze strany StB a po podepsání Charty 77 i zatčení. 

Z vězení psal dopisy své manželce Olze, která stála dlouhá léta po jeho boku. V dobrém i zlém. A bylo veřejným tajemstvím, že v osobním životě Havla nebyla manželka Olga jediná na světě. Kolikrát skončil v náruči Anny Kohoutové, exmanželky dramatika Pavla Kohouta, nebo psycholožky Jitky Vodňanské? Olga ale o ženách svého muže věděla, ale po vzájemné dohodě oba setrvali ve společném manželství, až do Olžiny smrti.

Sám ale Havel dlouho nezůstal. Dal se totiž dohromady s oblíbenou herečkou Dagmar Veškrnovou. Vzal si ji necelý rok po smrti Olgy. A za to také schytal pořádnou dávku kritiky. Mnohým se navíc nelíbilo, že se oženil s normalizační herečkou. A druhá první dáma to také neměla jednoduché. Média čekala na každý její přešlap, byla pod drobnohledem a musela pověsit na hřebík své milované herectví. S Havlem ale zůstala až do konce jeho dnů, ten přišel 18. prosince 2011.

Na životní příběh Václava Havla se můžete podívat ve videu.

venu
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.