nahoru

Odhalování dětské pornografie by přineslo digitální totalitu. Blíží se konec soukromé korespondence?

mc 16. srpna 2021 • 11:00
Velký bratr tě vidí
• foto: 
Profimedia.cz

Digitální totalita! Evropská unie na nás šije nový bič, kterému říká Chat control. Plánují nám kontrolovat soukromou elektronickou korespondenci a schovávají se za to, že budou hledat šiřitele dětského porna. Na názor jsme se šli radši zeptat našeho speciální reportéra a technického přispěvatele Dominka Dabrowskiho. Více v Událostech Luďka Staňka z produkce internetové televize Mall.tv.

Celá tahle paráda ohledně zamezení šíření dětského porna je hezká, ale otázkou je, zda nás nečeká živá adaptace románu 1984 nebo přijetí postupů čínské vlády - tam totiž za nevhodné zprávy může občany čekat třeba lágr. Jenže protestovat proti nástroji, který z internetu vytahá pedofily, může jen pedofil, ne?

Jako věřte tomu, že vaše rodinný recepty, domlouvání s kámošema na jedno nebo balení kočky z vedlejšího kanclu boti asi řešit nebudou - prostě vaše nudný životy nikoho nezajímaj. Otázkou je, kdo tenhle nástroj jako první zneužije.

mc


Klíčová slova: Události Luďka StaňkaDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.