nahoru

Kde se vzal flákanec? Poslanec Volný na demonstraci vysvětluje, jak přišel na hlášku ze sněmovní potyčky

Martin Bartkovský 31. ledna 2021 • 18:50
Video se připravuje ...
Poslanec Lubomír Volný vysvětluje na protivládní demonstraci, jak přišel na výraz flákanec
• video: 
Martin Bartkovský

Velký úspěch sklidil na nedělní demonstraci na Václavském náměstí poslanec Lubomír Volný. Bývalý člen SPD, který proslul bezprecedentní strkanicí ve sněmovně, na akci uvedl, kde se vzala jeho dnes už legendární hláška "dostaneš Flákanec". Dále odsoudil vládní postup proti koronaviru a ubezpečil dav, že on má pro lidi mnohem lepší, levnější a rychlejší řešení současné krize. Za to si vysloužil skandování "Volný na Hrad".

"Mně se na to všichni ptají, jak jsem přišel na slovo flákanec. Ale já když jsem viděl ty soudruhy z ČSSD, jak tam přibíhají jeden po druhém, tak jsem chtěl říct, že mu jednu fláknu, když přijde, ale vylezl z toho flákanec," popsal na úvod svého vystoupení na demonstraci Volný.

Celý projev poslance Volného na nedělní demonstraci najdete zde:

Video se připravuje ...
Celý projev poslance Lubomíra Volného na protivládní demonstraci na Václavském náměstíVIDEO Martin Bartkovský

Dále pokračoval v projevu tím, že odsoudil všechny vládní opatření a poukázal na nekompetentnost ministra Blatného i premiéra Babiše. Opřel se i o konspirační teorie o nadvládě korporací a George Sorose, které chtějí pomocí covidu převezmou vládu nad námi všemi. 

Dav rozvášnil i tvrzením, že nouzový stav a zákaz vycházení jsou proto, aby se zamezilo protivládním demonstracím. Dodal, že ministr vnitra Hamáček plánuje nakoupit vodní děla za stovky milionů, načež lidé začali skandovat "Hamáček do plynu".

Ve svém projevu dále nabádal lidi, aby se spojili a bojovali hlavně v podzimních volbách proti stranám, kterém jim dle jeho slov vzali během pandemie svobodu. On sám má prý rychlejší a levnější řešení současné krize, které spočívá v tom, že by se kompenzace vyplácely pouze lidem, kteří se dobrovolně uzavřou do karantény.

 

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.