nahoru

Koně, Klaus a koronavirus: Podívejte se na ty nejzajímavější fotky z pražské protivládní demonstrace

Martin Bartkovský, Zbyněk Pecák 11. ledna 2021 • 06:30
Video se připravuje ...
Sestřih z protivládní demonstrace na Staroměstském náměstí, kde vystoupili třeba Václav Klaus nebo Daniel Landa
• video: 
Martin Bartkovský

Sněhové vločky se tiše snášely na několik tisíc demonstrantů na Staroměstském náměstí. Na akci nazvané „Demonstrace za svobodu a zodpovědnost“ je dohnalo zoufalství i naštvanost na vládu a její protikoronavirová opaření. Sešla se opravdu zajímavá skupina lidí. Fotbaloví fanoušci, polonahé dívky i rytíři na koních. Podívejte se na ty nejlepší snímky, které na akci zachytil náš fotograf Zbyněk Pecák.

Tentokrát se to obešlo bez násilí. Zatímco v říjnu rozháněla policie demonstranty vodními děly, nyní vše proběhlo hladce. K pokoji a spořádanému protestu vyzýval z pódia i Daniel Landa. I přesto se na demonstraci, na kterou bylo nahlášeno 100 účastníků, sešlo více než 2 000 frustrovaných lidí. Většina byla bez roušek, rozestupy mezi lidmi byly minimální.

Různí řečníci z pódia vyzývali k otevření restaurací, zrušení všech omezení a návratu všech dětí do škol. Exprezident Václav Klaus hřímal o tom, že „vládní diktát musí skončit, žádná všespásná vakcína neexistuje a on že se rozhodně očkovat nenechá“. Daniel Landa potom vše zakončil slovy, že pokud vláda prodlouží i po 22. lednu nouzový stav, nezbude nic jiného, než občanská neposlušnost.

Podívejte se na přehlídku těch nejzajímavějších momentů, které demonstrace nabídla. I když jim vévodí obnažená dívka, jezdci na koních či známá jména na pódiu, většinu demonstrantů tvořili obyčejní lidé různého věku, se kterými vláda zatím nenalezla společnou řeč. Podívejte se na ty nejlepší fotky v naší fotogalerii.

Martin Bartkovský, Zbyněk Pecák
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.