nahoru

Americký sen Arnolda Schwarzeneggera: Jak kluk z rakouské vsi dokázal dobýt svět?

venu 17. listopadu 2020 • 14:00

Arnold Schwarzenegger, muž, který ovlivnil život mnoha chlapců, kteří chtěli být jako on. Chtěli mít stejné svaly a stejný životní příběh, kdy se z neznámého kluka z malého evropského státu stala světová legenda nejenom ve cvičení, ale také v Hollywoodu. A co víc? 17. listopadu 2003 se mu podařilo to, co ještě nikomu před ním. Jako první rodilý Rakušan stanul v čele státu Kalifornie, jako jeho guvernér. Více se dozvíte v novém díle pořadu Životy slavných internetové televize Mall.tv.

Městečko Thal v Rakousku. Že jste o něm nikdy neslyšeli? To je dost možné. Arnold Schwarzenegger se ale narodil právě tady, do rodiny, která neměla peněz ani přehnaných ambicí nazbyt. Ve 14 letech se ale něco v Arnoldově životě změnilo. Poprvé si byl zacvičit v posilovně a zamiloval se do Ameriky. Vysnil si svůj americký sen a kulturistiku bral jako vstupenku do velkého světa. To se mu také v roce 1968 v jeho 21 letech, kdy vyhrál soutěž Mr. Universe, povedlo.

Začátky v Americe ale nebyly lehké. Jelikož chtěl prorazit u filmu, začal navštěvovat agenty, kteří se ale smáli jeho přízvuku a divnému tělu. Žádné velké role mu do cesty nepřicházely, a tak zapojil do boje svoji houževnatost. Začal se učit angličtinu a do toho cvičil a vyhrával další soutěže. Nakonec se plody jeho snahy dostavily. Získal roli ve filmu Barbar Conan, ze kterého se stal trhák. To samé pak z filmu Terminátor a dalších. Z Arnolda se stala filmová hvězda, která byla spokojená i v osobním životě. Vzal si novinářku Mariu Shriverovou, se kterou zplodil čtyři děti a v roce 1983 dostal americké občanství. 

A pak přišlo to, co čekal málokdo. Arnold Schwarzenneger, rodilý Rakušan, se stal guvernérem státu Kalifornie. Mandát přebral po předchůdci Gray Davisovi, a i když byl jeho volební program tak trochu o ničem, jeho životní příběh mu při získávání popularity úplně stačil. Dokonce mu neublížila ani informace o sexuálním obtěžování několika žen. Politika se ale nedá dělat jen tak a udržet si oblíbenost je extrémně těžké. To zjistil i Arnold, když v roce 2011 z funkce odcházel v téměř stejné neoblíbenosti jako jeho předchůdce. To však svalnatému herci v současnosti nebrání v tom, aby pomýšlel na post nejvyšší. Bílý dům. Uvidíme tedy za pár let.

 

venu
Diskuse ke článku