nahoru

Bizár, nebo nostalgický klenot? Schwarzenegger a Jackie Chan natočili společný film. Trailer budí rozpaky

Martin Bartkovský 14. února 2020 • 11:20
Video se připravuje ...
Arnold Schwarzenegger a Jackie Chan ve filmu The iron Mask
• video: 
Facebook.com

Jde o dvě obrovské ikony akčních filmů 80. a 90. let. Kdo vyrostl na filmech s Arnoldem Schwarzeneggerem a Jackie Chanem, ten měl krásné dětství. Zatímco jeden rozstřílel všechno, co před ním neuteklo (a i to, co uteklo), ten druhý bavil skvělými bojovými scénami i nepovedenými záběry ze závěrečných titulků. V 21. století už to s nimi tak slavné není. I proto se možná rozhodli spojit síly a natočili snímek The Iron Mask. První ukázka ale budí rozpaky.

Posledním dobrým zářezem ve filmografii Arnolda Schwarzeneggera byli Postradatelní a Plán útěku. Oboje ve spolupráci se Sylvestrem Stallonem. Jenže to už je 7 let. V případě Jackieho Chana bychom museli sáhnout ještě hlouběji do minulosti. A pokus o plnohodnotný restart kariéry (jak se to daří třeba Stallonemu) zřejmě nevyjde ani ve snímku The Iron Mask. To poznáte už z traileru výše, použitých speciálních efektů a celkového počtu opravdu podivných momentů.

Za snímkem The Iron Mask stojí kazašský režisér Oleg Stěpčenko a s filmem je to trochu složitější. Na internetu se totiž objevuje hned pod třemi názvy. Klíč k pochopení situace vede do roku 2014, kdy tento režisér natočil snímek Vij, na kterém se podílelo Rusko, Ukrajina, Velká Británie, Německo a Česko. Po pěti letech dostal snímek pokračování a mezi koproducenty přibyla Čína. To znamenalo větší rozpočet a především angažování akční dvojice. Původní postavy z jedničky tak šly do pozadí a z filmu, který se jmenoval Vij 2 se stalo Tajemství dračí pečeti. Nyní se film nově jmenuje The Iron Mask.

Zatímco v kinech v Rusku a Číně se film promítal už minulé léto, na Západ míří až nyní. Líbí se vám trailer? Půjdete na snímek do kina? Dejte nám vědět do komentářů.

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.