Video placeholde

DJové sobě. Projekt #SAVETHENIGHT pomůže 56 umělcům částkou půl druhého milionu korun

Patří mezi jedny z nejvíce postižených profesí, které díky pandemické krizi přišly o drtivou většinu svých příjmů. Umělci, barmani a hlavně DJové - osoby, které se starají o atmosféru mnoha akcí a jsou hlavními postavami nočního života a zábavy. Nový projekt značky Jägermeister #SAVETHENIGHT jim podává záchranou ruku a je připraven je i finančně podpořit částkou 60 000 euro (cca 1 500 000 Kč). DJové po celé České a Slovenské republice mají teď možnost prezentovat svoje umění díky novému portálu savethenight.cz. Stačí nahrát svůj set reprezentující to, co nám dnes nejvíce chybí na skvělé párty – skvělá muzika. Projekt je podporován světovou DJkou Peggy Gou a dále českým DJem a producentem NobodyListenem následně pomůže 56 umělcům.   

Celý projekt #SAVETHENIGHT odstartoval ve čtvrtek 9.7. a DJové mají  šanci nahrávat své sety až do 9.8. 2020. Ty jsou průběžně umísťovány na webu savethenight.cz, kde si je fanoušci mohou poslechnout. Projekt není omezen žádným hudebním žánrem ani popularitou DJe. Důležitá je kreativita a originalita, kterou na konci projektu posoudí společenství složené z profesionálních DJs. Minimální délka DJ setu je 30 minut.

Ambsadorkou a podporovatelem inciativy #SAVETHENIGHT je korejská DJka světového formátu působící v Berlíně Peggy Gou. „Je mi ctí spolupracovat s firmou Jägermeister a rozdělit 1 milion EUR na podporu nočního života po celém světě. Komunita nočního života neprožívá lehké období, a proto je důležité držet při sobě. Pokud najdeme cestu vpřed a já si myslím, že ano, ty nejlepší noci našeho života teprve přijdou,” říká populární DJka. Kromě finanční hotovosti budou DJs podpořeni i jinou formou. Tou je například možnost nahrávání v profi studiu nebo příležitost si zahrát na Jägermeister party.

Za Českou republiku projekt zaštítil DJ a producent NobodyListen. Toho znají fanoušci díky jeho úspěšné klubové noci Addict, ale také díky hudebnímu projektu VR/Nobody. „Jsem velmi rád, že mě Jägermeister oslovil ohledně tohoto projektu. Jestli někdo pocítil momentální krizi, tak to jsou hudebníci a taky DJs. Je naprosto skvělé, že někdo myslí i na tuhle velmi důležitou skupinu lidí a připravil pro ně možnost nějaké podpory. Jsem zvědavý a těším se na všechny sety, které DJs nahrají. Doufám, že #SAVETHENIGHT iniciativa dokáže pomoct co nejvíce DJs v takto těžkých časech,” řekl k projektu Jakub Strach alias NobodyListen.

„Lidé mohou manifestovat podporu komunitě DJů jak posloucháním a šířením setů, tak zakoupením SAVETHNIGHT limitované edice lahví, která symbolizuje celou iniciativu. S projektem máme ambice maximálně podpořit scénu, vzdáváme se honorářů a marží a jsme nadšení z možností, které tento projekt přináší. Velmi si vážíme i spolupráce s obchodem Freshlabels, který dlouhodobě podporuje unikátní značky a projekty a zapojil se i do #SAVETHENIGHT. Věříme, že se najde více lidí, kteří se pod aktivitu podepíší a připijí si ice cold panákem z lahve SAVETHENIGHT,” říká za Jägermeister CZ Michael Bouda.