nahoru

Babiš ovládl Česko, jeho sochy zdobí Staromák a EETerminátor se vrací. Satirické video útočí na premiéra

Martin Bartkovský, Martin Bartkovský 4. května 2020 • 14:40
Upoutávka na video EETerminátor - Den vyúčtování
• video: 
FILMAGIX

Píše se rok 2030. Celé Česko zežloutlo, řepka se pěstuje téměř všude a na každém náměstí stojí socha Andreje Babiše. V dystopické budoucnosti se ale zrodí hrdina. Bodrý Moravák Bohumil Stejskal, hlavní hrdina filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntág, který jde všemocnému premiérovi v ústrety. Ten v zoufalství sáhne k poslednímu možnému kroku – aktivuje Miloše Zemana. Tento bizarní popis je začátkem děje nového videa, které na Facebook nahrál Michal Orsava. Podívejte se na něj – část najdete v úvodu, celý snímek v textu článku.

Video EETerminátor sbírá na sociálních sítích tisíce zhlédnutí. Souboj Bohumila Stejskala a Arnolda Schwarzeneggera proti Babišovi se Zemanem nemá na českém Facebooku obdoby. Za snímkem stojí autorské duo Michal Orsava a Michaela Lovecká pod hlavičkou jejich studia FILMAGIX. Nejedná se přitom o jejich první satirický počin namířený proti dvěma hlavním představitelům našeho státu.

Podívejte se na celé video EETERMINÁTOR - DEN VYÚČTOVÁNÍ:

Slovutný Bohuš Stejskal byl obsazen jako hlavní hrdina příběhu, jehož kultovní postava excentrického čerstvého milionáře měla být zajímavým protipólem zámožného politika a jeho Agrobota. „Bohuš je stejně jako Terminátor a vybraní političtí zástupci vděčným zdrojem legendárních scén a hlášek, které jsou pro tvorbu těchto projektů nezbytné, jelikož se 90 % tvoří postprodukčně. Společně s tím se nám tandem vybraných politických osobností velmi osvědčil také v minulém videu, a proto jsme se rozhodli je obsadit i v tomto projektu," uvádí Michal Orsava a Michaela Lovecká.

Už v minulosti bodovali Orsava a Lovecká na Facebooku staršími videi. Harryho Pottera nechali bojovat s Milošem Zemanem, Chucka Norrise poslali protivládní demonstraci a Donald Trump zase v Česku chytal Kevina z filmu Sám doma. Jejich poslední počin je ale zatím technicky nejdál. O tom svědčí i počet lidí, kteří se do videa s Babišem a Zemanem zapojili. Na čtyřminutovém spotu se jich celkem podílelo šestnáct, dabing Arnolda Schwarzeneggera obstaral renomovaný herec Pavel Soukup.

Co na video říkáte? Dejte nám vědět do komentářů.

  

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.