nahoru

Izolace snů. Thajský král tráví epidemii v luxusním alpském hotelu s 20členným harémem

Adam Křivánek2. dubna 2020 • 15:10
Izolace snů. Thajský král tráví epidemii v luxusním alpském hotelu s 20členným harémem
foto: ČTK

Obyvatelé všech koutů naší planety musí řešit nejrůznější problémy způsobené koronavirovou pandemií, takové všední trable ovšem nezasáhnou každého. Se splácením hypotéky nebo vyplácením mezd si například thajský král Mahá Vatčirálongkón těžkou hlavu nedělá, izolaci od světa se proto rozhodl přečkat po svém. Společně s 20 ženami a služebnictvem si nepříznivé období zpříjemňuje pobytem v alpském Grand Hotelu Sonnenbuchl.

Král známý také jako Rama X. si navzdory pravidlům nastaveným spolkovým státem Bavorsko zarezervoval kompletně celý čtyřhvězdičkový Grand Hotel Sonnenbuchl ležící u rakouských hranic v alpském pohoří.

Komplex vyhrazený pro jediného člověka zní poměrně nudně, a tak do izolace v příjemném horském podnebí s 67letým panovníkem vyrazil početný doprovod. Ten tvoří zejména služebnictvo, v neposlední řadě však čítá také 20 konkubín. Král se sice může těšit z polygamního manželství se čtyřmi ženami, nicméně zda jsou jeho partnerky v hotelu ubytovány, se dle informací německého deníku Bild neví.

Všechna ubytovací zařízení v okolí musela v rámci preventivních opatření pozastavit provoz. Podle mluvčí okresní rady se ale v tomto případě jedná o výjimku. Hosté totiž tvoří jednu homogenní skupinu s nulovou fluktuací. Úřady přesto na základě podezření na respirační onemocnění poslaly část doprovodu zpět do Thajska, konkrétně 119 lidí.

Rozlícení Thajci

Kontroverzního konání svého monarchy si všimli i obyvatelé Thajska. V téměř 70milionové jihoasijské zemi vládcův přístup ke karanténě rozbouřil davy na sociálních sítích, kde přes milion uživatelů v posledních dnech rozhořčeně sdílelo příspěvky s hashtagem #WhyDoWeNeedAKing (Proč potřebujeme krále?). A to navzdory faktu, že tamní zákony nedovolují urážet ani kritizovat monarchii s možným trestem až ve výši 15 let odnětí svobody.

Vatčirálongkón se od února ve své rodné zemi údajně neukázal na veřejnosti. Veřejnosti dal představu o jeho aktivitách až aktivista žijící v exilu ve Francii Somsak Jeamteerasakul prostřednictvím svého facebookového profilu. Rama X. měl na začátku března „z nudy“ létat ze Švýcarska na různá místa do Německa.


Věř v nejlepší a připrav se na nejhorší aneb 3 scénáře, co bude s našimi penězi. Přečtěte si velký rozhovor s bývalým viceguvernérem ČNB Mojmírem Hamplem v novém tištěném Reflexu >>>

Adam Křivánek
Diskuse ke článku