nahoru

Před demonstrací utekl Babiš na dětskou olympiádu do Liberce. I tam ho vypískali a odešel zadním vchodem

-bam-, ČTK 24. června 2019 • 10:40
Video se připravuje ...
Mladí sportovci pískají na Andreje Babiše při zahájení dětské olympiády
• video: 
Facebook

Demonstraci proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO) na pražské Letné podpořili dnes odpoledne i protestující před libereckou Home Credit Arénou, kam se předseda vlády vydal na zahájení Olympiády dětí a mládeže. Babiš na protesty lidí před budovou nereagoval, v černé limuzíně projel kolem dovnitř do objektu. Později České televizi a ČTK řekl, že k demonstraci na Letné nemá co říct. "Je skvělé, že máme demokracii," uvedl pouze v reakci na zmínku o čtvrtmilionové účasti na protestech. Lidé ho později vypískali i uvnitř haly, když jej moderátor představil.

Předseda vlády již v dřívějších hodinách řekl, že stále nerozumí tomu, proti čemu lidé demonstrují. "Myslím, že nejsem arogantní, a nemám, co k tomu říct," zareagoval později na slova demonstrantů o tom, že spolu s prezidentem Milošem Zemanem vytváří prostředí arogance moci.

Demonstrace proti Babišovi a za nezávislost justice v neděli odpoledne zaplnila pláň na pražské Letné a část přilehlého parku. Svůj protest proti předsedovi vlády vyjádřily pískotem i děti a mládež v Liberci, když ho moderátor uvítal na zahájení olympiády. Premiér ale v sále nebyl přítomen, na zahájení her nepromluvil, údajně byl ve skyboxu a poté akci opustil zadním východem.

Demonstracím proti vládě Andreje Babiše se podrobně věnujeme i v aktuálním tištěném Reflexu. Vydání si můžete zakoupit v našem Ikiosku >>>

Reflex 25/2019 Reflex 25/2019Foto Archív

 

Krajské volby 2020 v Libereckém kraji >>>

-bam-, ČTK
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.