Trump se chytil do vlastní pasti. Pokud je před vámi betonová zeď, jděte skrz, radil v roce 2004 | Reflex.cz
nahoru

Trump se chytil do vlastní pasti. Pokud je před vámi betonová zeď, jděte skrz, radil v roce 2004

Clara Zangová11. ledna 2019 • 16:17
Donald Trump mluví o překonávání zdí
• video: 
Facebook.com

V USA je teď na pořadu dne rozkol mezi Donaldem Trumpem a demokraty. Nancy Pelosi, předsedkyně Sněmovny reprezentantů, prezidentovi znovu zopakovala, že demokraté jeho návrh na stavbu hraniční zdi nepodpoří. A proč také, kdy dříve tvrdil, že zdi se mají překonávat.

„Je-li před vámi betonová zeď, jděte skrze, přes, anebo ji obejděte. Ale musíte se dostat na druhou stranu,“ řekl Trump před patnácti lety. Tehdy měl projev na Wagner College v New Yorku, kde obdržel čestný titul a promluvil k novým studentům. O dvanáct let později vyhrál prezidentské volby a jeho ústředním tématem bylo, že takovou zeď postaví před Mexičany.

S patnáct let starým videem přišel moderátor The Daily Show na Comedy Central Trevor Noah. Samozřejmě, že Trump svá slova myslel metaforicky, ale pro jeho zesměšnění je posloužila skvěle. „Jednu věc víme jistě,“ řekl. „Imigranty před cestou do Ameriky nic nezastaví. Lidé sní o tom, se sem dostat, aby zajistili lepší a bezpečnější život pro své rodiny. Díky videu starému 15 let to vím,“ řekl Noah ve svém pořadu.

Američané se v posledních dnech smějí také Trumpově první a nejlépe prodávané knize The Art of the Deal (Umění dohody) z roku 1987 po tom, co přerušil veškeré dohody s demokraty.

Od Trumpova zvolení už se k němu Wagner College nehlásí. Přes 700 absolventů požadovalo, aby škola odebrala Trumpovi podle nich nezasloužený čestný titul. Prý snižuje hodnotu jejich vlastních diplomů. Titul ale prezidentovi zůstal.

10 důvodů, proč by mohl nabuzený Donald Trump vyhrát i další volby
Vánoční trolení Donalda Trumpa: Ty v sedmi ještě věříš v Santu? Vždyť to není podstatné!
Odchod USA ze Sýrie připomíná mnichovskou zradu. Udělal Donald Trump první opravdu…Klíčová slova: amerika, VIDEO, Trump, migranti, zeď


Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Jako kůl v plotě: Vystoupení, které vstoupilo do dějin české politiky. Znamenalo začátek konce komunismu
PREMIUM X Dobytí Měsíce: Kdo stál v pozadí? Geniální mladá ajťačka a Hitlerovi inženýři
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Proč premiér Babiš přistoupil na vedoucí úlohu prezidenta v politickém systému země
PREMIUM X Karel Steigerwald: Léto horké nebo studené, nikdo nic neví
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: V čem Češi vynikají? Obrana specifickým humorem a spotřeba alkoholu

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější