Trump se chytil do vlastní pasti. Pokud je před vámi betonová zeď, jděte skrz, radil v roce 2004 | Reflex.cz
nahoru

Trump se chytil do vlastní pasti. Pokud je před vámi betonová zeď, jděte skrz, radil v roce 2004

Clara Zangová11. ledna 2019 • 16:17
Donald Trump mluví o překonávání zdí
• video: 
Facebook.com

V USA je teď na pořadu dne rozkol mezi Donaldem Trumpem a demokraty. Nancy Pelosi, předsedkyně Sněmovny reprezentantů, prezidentovi znovu zopakovala, že demokraté jeho návrh na stavbu hraniční zdi nepodpoří. A proč také, kdy dříve tvrdil, že zdi se mají překonávat.

„Je-li před vámi betonová zeď, jděte skrze, přes, anebo ji obejděte. Ale musíte se dostat na druhou stranu,“ řekl Trump před patnácti lety. Tehdy měl projev na Wagner College v New Yorku, kde obdržel čestný titul a promluvil k novým studentům. O dvanáct let později vyhrál prezidentské volby a jeho ústředním tématem bylo, že takovou zeď postaví před Mexičany.

S patnáct let starým videem přišel moderátor The Daily Show na Comedy Central Trevor Noah. Samozřejmě, že Trump svá slova myslel metaforicky, ale pro jeho zesměšnění je posloužila skvěle. „Jednu věc víme jistě,“ řekl. „Imigranty před cestou do Ameriky nic nezastaví. Lidé sní o tom, se sem dostat, aby zajistili lepší a bezpečnější život pro své rodiny. Díky videu starému 15 let to vím,“ řekl Noah ve svém pořadu.

Američané se v posledních dnech smějí také Trumpově první a nejlépe prodávané knize The Art of the Deal (Umění dohody) z roku 1987 po tom, co přerušil veškeré dohody s demokraty.

Od Trumpova zvolení už se k němu Wagner College nehlásí. Přes 700 absolventů požadovalo, aby škola odebrala Trumpovi podle nich nezasloužený čestný titul. Prý snižuje hodnotu jejich vlastních diplomů. Titul ale prezidentovi zůstal.

10 důvodů, proč by mohl nabuzený Donald Trump vyhrát i další volby
Vánoční trolení Donalda Trumpa: Ty v sedmi ještě věříš v Santu? Vždyť to není podstatné!
Odchod USA ze Sýrie připomíná mnichovskou zradu. Udělal Donald Trump první opravdu…Klíčová slova: amerika, VIDEO, Trump, migranti, zeď


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Sadistická pornografie zmizela z webu. Dokazuje to, že práce policie a novinářů není zbytečná
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Jedno vyhrocené hlasování aneb Hamáček jako Švejk a Zeman jako nadstrážmistr Flanderka
PREMIUM X Zákulisí Metronome Festivalu: Jedinečné fotografie účinkujících, které jinde neuvidíte
PREMIUM X Klausova elitní sestavička, Berlín jako laboratoř bolševických experimentů, předsmrtná křeč ČSSD
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější