nahoru

Drony místo petard? Pražský primátor Hřib zvažuje, že změní podobu novoročního ohňostroje

Martin Bartkovský 3. ledna 2019 • 13:21
Video se připravuje ...
Ukázka světelné show Starbright Holidays za pomoci 300 dronů v Disney Springs
• video: 
Facebook.com

Opakuje se to každý rok. Stejně jako projevy Miloše Zemana, nové podezření u Andreje Babiše či debata nad zlevněním/zdražením jízdného. Společnost rozdělí i pořádání silvestrovských/novoročních ohňostrojů. Chovatelé zvířat, ochránci přírody, sonicky citlivější lidé a pejskaři brojí proti všem, kteří si chtějí konec roku okořenit vlastní světelnou show z vietnamské večerky s pořádnou dávkou detonací. S nápadem, čím nahradit 1,7 milionu drahý magistrátní ohňostroj, který se už pár let odehrává v Praze na Nový rok, přišel současný primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Podívejte se na video, jak by taková show vykouzlená pomocí osvětlených  kvadrokoptér, vypadala.

Primátor Hřib na svůj Facebook napsal toto: „Jaký byste ne/chtěli příští novoroční ohňostroj? Ten letošní připravovalo ještě minulé vedení, ten následující budeme mít v režii už my. Rádi bychom zvolili šetrnější variantu jak s ohledem na rozpočet, tak s ohledem na životní prostředí a zvířata. Zvažujeme takzvaný tichý ohňostroj, který vytváří menší hluk. Zabýváme se také možností přijít s výraznější změnou – udělat světelnou show pomocí dronů, která je ekologická a bez hluku (na fotce vidíte, že nabízí také skvělou podívanou),“ uvedl a doplnil text o fotografii z videa výše.

Podívejte se, jak vypadala letošní novoroční ohňostroj v Praze:

Video se připravuje ...
OhňostrojVIDEO Lukáš Červený

Z příspěvku tedy vyplývá, že nechce pyrotechnickou podívanou přímo zrušit, ale provést vcelku radikální změnu. Co na takový nápad říkáte? Jaký byste chtěli novoroční ohňostroj? Dejte nám vědět do komentářů.

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.