Drony místo petard? Pražský primátor Hřib zvažuje, že změní podobu novoročního ohňostroje | Reflex.cz
nahoru

Drony místo petard? Pražský primátor Hřib zvažuje, že změní podobu novoročního ohňostroje

Martin Bartkovský3. ledna 2019 • 13:21
Ukázka světelné show Starbright Holidays za pomoci 300 dronů v Disney Springs
• video: 
Facebook.com

Opakuje se to každý rok. Stejně jako projevy Miloše Zemana, nové podezření u Andreje Babiše či debata nad zlevněním/zdražením jízdného. Společnost rozdělí i pořádání silvestrovských/novoročních ohňostrojů. Chovatelé zvířat, ochránci přírody, sonicky citlivější lidé a pejskaři brojí proti všem, kteří si chtějí konec roku okořenit vlastní světelnou show z vietnamské večerky s pořádnou dávkou detonací. S nápadem, čím nahradit 1,7 milionu drahý magistrátní ohňostroj, který se už pár let odehrává v Praze na Nový rok, přišel současný primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Podívejte se na video, jak by taková show vykouzlená pomocí osvětlených  kvadrokoptér, vypadala.

Primátor Hřib na svůj Facebook napsal toto: „Jaký byste ne/chtěli příští novoroční ohňostroj? Ten letošní připravovalo ještě minulé vedení, ten následující budeme mít v režii už my. Rádi bychom zvolili šetrnější variantu jak s ohledem na rozpočet, tak s ohledem na životní prostředí a zvířata. Zvažujeme takzvaný tichý ohňostroj, který vytváří menší hluk. Zabýváme se také možností přijít s výraznější změnou – udělat světelnou show pomocí dronů, která je ekologická a bez hluku (na fotce vidíte, že nabízí také skvělou podívanou),“ uvedl a doplnil text o fotografii z videa výše.

Podívejte se, jak vypadala letošní novoroční ohňostroj v Praze:

OhňostrojVIDEO Lukáš Červený

Z příspěvku tedy vyplývá, že nechce pyrotechnickou podívanou přímo zrušit, ale provést vcelku radikální změnu. Co na takový nápad říkáte? Jaký byste chtěli novoroční ohňostroj? Dejte nám vědět do komentářů.

Kuriózní silvestrovské zvyky: Rozbíjení talířů, barevné podprsenky i vyhazování z okna
Statečné srdce má pokračování. Outlaw King ukazuje, co se dělo ve Skotsku po umučení…
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Klausova elitní sestavička, Berlín jako laboratoř bolševických experimentů, předsmrtná křeč ČSSD
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Babiš v důsledku demonstrace na Letné definitivně ztratil autoritu
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne
PREMIUM X Nejmladší z „chvilkařů“: Kdo je Kryštof Zapletal, jeden z hlavních organizátorů demonstrace na Letné?

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější