nahoru

Reflex odvysílá nezemanovský pohled na Českou republiku a její historii

Marek Stoniš25. října 2018 • 16:30
Miloš Zeman - ilustrační snímek
Miloš Zeman - ilustrační snímek
• foto: 
Profimedia.cz

Střet názorů: Miroslava Němcová a Miroslav Kalousek okomentují vystoupení Miloše Zemana s Andrejem Babišem.

Prezident Miloš Zeman si „zprivatizoval“ oslavu 100 let české státnosti a oslavu na Hradě pojal jako velký mejdan svých příznivců a podporovatelů. V den výročí vzniku samostatného Československa nám bude prostřednictvím veřejnoprávních médií reprezentován pokřivený obrázek českých politických a společenských elit.

Česká televize se v den státního svátku 28. října dokonce rozhodla poněkud nepochopitelně odvysílat v jednom z nejexponovanějších časů (ve 21.00 na ČT1) debatu premiéra Babiše a prezidenta Zemana o české historii i současnosti, což bude jednostranný pohled i interpretace především moderních, polistopadových českých dějin.

Marek Stoniš: Čtyři nové zprávy o konci světa
Marek Stoniš 24. října 2018 • 22:28

Marek Stoniš: Čtyři nové zprávy o konci světa

Reflex si tedy prostřednictvím dvojice moderátorů Pavla Štrunce a Bohumila Pečinky pozval do televizního studia vydavatelství CNC dva politiky, kteří budou s názory pánů Babiše a Zemana polemizovat. Prvním je poslankyně Miroslava Němcová (ODS) a druhým Miroslav Kalousek (TOP 09). První odmítla přijít na hradní ceremonii k 28. říjnu, protože podle ní prezident rozděluje národ. Druhý dokonce nebyl prezidentem ani pozván. Oba tedy stráví nedělní večer ve společnosti čtenářů časopisu Reflexu a webu Reflex.cz

Debata bude natočena bezprostředně po odvysílání pořadu České televize. Hned po jeho skončení vám přineseme bezprostřední reakce obou politiků a celou diskusi odvysíláme hned v pondělí ráno na Reflex.cz.

Zdeněk Sternberg: Mám obavy, aby to v Česku zase neústilo do nějakého autokratického …
Karel Steigerwald: Nechoďte mu tam, není to recepce republiky, nýbrž jehoKlíčová slova: Česko, politika, Miloš Zeman, video, debataDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,970
22,820
29,240
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější