nahoru

Politické neziskovky by od státu neměly dostat ani korunu, říká Alexander Bellu

Karel Dlabač, Martin Krepindl 24. září 2018 • 16:30
Video se připravuje ...
Proti sobě: Alexander Bellu vs. Martin Šimáček
• video: 
reflex.cz

Tlak na neziskové organizace je aktuálně asi největší od listopadu 1989. Podle komunálního politika Alexandra Bellu (ODS) by zejména tzv. politické neziskovky od státu neměly dostat ani korunu. Opačného názoru je ředitel Institutu sociální inkluzi Martin Šimáček. Organizace, které se věnují např. genderové rovnosti, považuje za jeden z pilířů moderního státu a demokracie jako takové.

Podle Šimáčka jsou neziskovky pro Česko "požehnáním", tlak na ně připodobňuje k tomu, co se děje v Maďarsku za vlády prezidenta Viktora Orbána. Bellu v pořadu Proti sobě Karla Dlabače upozorňuje na údajné zneužívání dotací a jmenuje i konkrétní příklad projektu, který by na dotacích neměl dostat ani korunu.

Co je vlastně politická neziskovka? Proč politici využívají neziskové organizace v rámci politického boje? A dokázaly by se uživit i bez pomoci státu? Podívejte se na video v úvodu článku.

Karel Dlabač, Martin Krepindl
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.