Politické neziskovky by od státu neměly dostat ani korunu, říká Alexander Bellu | Reflex.cz
nahoru

Politické neziskovky by od státu neměly dostat ani korunu, říká Alexander Bellu

Karel Dlabač, Martin Krepindl24. září 2018 • 16:30
Proti sobě: Alexander Bellu vs. Martin Šimáček
• video: 
reflex.cz

Tlak na neziskové organizace je aktuálně asi největší od listopadu 1989. Podle komunálního politika Alexandra Bellu (ODS) by zejména tzv. politické neziskovky od státu neměly dostat ani korunu. Opačného názoru je ředitel Institutu sociální inkluzi Martin Šimáček. Organizace, které se věnují např. genderové rovnosti, považuje za jeden z pilířů moderního státu a demokracie jako takové.

Podle Šimáčka jsou neziskovky pro Česko "požehnáním", tlak na ně připodobňuje k tomu, co se děje v Maďarsku za vlády prezidenta Viktora Orbána. Bellu v pořadu Proti sobě Karla Dlabače upozorňuje na údajné zneužívání dotací a jmenuje i konkrétní příklad projektu, který by na dotacích neměl dostat ani korunu.

Co je vlastně politická neziskovka? Proč politici využívají neziskové organizace v rámci politického boje? A dokázaly by se uživit i bez pomoci státu? Podívejte se na video v úvodu článku.

Vyhrožují mi. Česko pod Babišem je na tom ještě hůř, než před ním, řídí ho PR tým,…
“Realistický rasista“ Přibáň: Chudí a neschopní povstali, přestaňte zachraňovat tonoucí…

Karel Dlabač, Martin KrepindlVolby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,740
23,100
29,330
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější