Vyhrožují mi. Česko pod Babišem je na tom ještě hůř, než před ním, řídí ho PR tým, tvrdí Petr Ježek | Reflex.cz
nahoru

Vyhrožují mi. Česko pod Babišem je na tom ještě hůř, než před ním, řídí ho PR tým, tvrdí Petr Ježek

Čestmír Strakatý24. září 2018 • 06:00

Padouch, nebo hrdina? Europoslanec Petr Ježek, který se rozešel s hnutím ANO, se necítí jako zrádce, za kterého ho po hlasování proti Maďarsku označil Andrej Babiš. Podobná slova podle něj posilují vyhrocenou atmosféru v Česku. Říká, že mu chodí výhružky. Česko přitom vidí na stejné cestě, kterou teď směřují Maďarsko a Polsko. Tam už se podle něj omezuje demokracie, Česko prý ale není daleko.

I v Česku Ježek vidí silného vůdce, který nehledá racionální řešení. Situace v zemi je teď podle něj ještě horší než před Babišovým nástupem. Šéf hnutí ANO přitom prý na začátku jejich spolupráce mluvil výrazně jinak, než jak se teď chová. Ježek dodává, že Česko řídí jeho PR tým.

Argument, že v Maďarsku je legitimně zvolená vláda s podporou lidí, Ježek odmítá. Z viníka prý dělá oběť. To, že je někdo demokraticky zvolený, ještě podle něj neznamená, že se bude chovat demokraticky. Tvrdí přitom, že Maďaři a Poláci si můžou vybrat autokritický styl vládnutí, pak by ale nemohli být součástí Evropské unie. Ta se teď podle něj snaží tomuto kroku předejít.

Ester a Josefina: Lidi nám místo souložit a milovat posílají vulgarity, pořád ale…

Krok Evropského parlamentu podle Ježka není potrestání Maďarska a nejde ani o „pomstu“ za jeho přístup k migraci. Europoslanec ale říká, že Maďarsko svým tvrdým postojem migraci nezastavilo, o to se prý postarala třeba dohoda s Tureckem. Nejnovější čísla navíc prý dokazují, že teď je migrace na úrovni před krizí a pod kontrolou. Přiznává ale, že do budoucna to bude obrovský problém.

Bojí se europoslanec Ježek vrátit do Česka? Proč vlastně začal s Andrejem Babišem spolupracovat? A jak přesně daleko je teď Česko od Maďarska a Polska v otázce rozkladu demokracie?

Další díly pořadu Prostor X můžete vidět zde >>>

Je třeba mluvit o zrušení ČT, důkazy neobjektivity nepotřebuji, říká nominant ANO do…
Babiš mě opravdu naštval. Tvrdil mi do očí, že peníze nedává na čistky, omluvit se…
Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Helmut Newton: Fotograf, před jehož objektivem ochotně zapózovala každá žena
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: V čem Češi vynikají? Obrana specifickým humorem a spotřeba alkoholu
PREMIUM X Karel Gott mit uns! Mistr jako zdroj inspirace a humoru...
PREMIUM X Gott versus Matuška: Souběžný příběh boha a čerta české pop-music
PREMIUM X Hrátky s Ovčáčkem aneb Twitterovou hravostí proti politickým dinosaurům

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější