Je třeba mluvit o zrušení ČT, důkazy neobjektivity nepotřebuji, říká nominant ANO do vysílací rady | Reflex.cz
nahoru

Je třeba mluvit o zrušení ČT, důkazy neobjektivity nepotřebuji, říká nominant ANO do vysílací rady

Čestmír Strakatý21. září 2018 • 15:46

Bude Česká televize zničená? Hnutí ANO chce vyslat do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání bývalého politika ODS Petra Štěpánka, který veřejnoprávní televizi ostře kritizuje. Slova o jejím odpálení jsou prý jen vtip. O tom, že by mohla nebo dokonce měla být zrušená, je ale podle něj potřeba mluvit.

Stěpánek tvrdí, že ČT je neobjektivní a nevyvážená. Žádné důkazy, statistiky a čísla, která by jeho tvrzení potvrzovala, ale nemá. Prý je ani nepotřebuje, protože má vlastní hlavu. Svoje dřívější výroky o ničení, rušení a vyhladovění ČT zlehčuje. Prý jde o emotivní reakci právě na nevyváženost. Přiznává přitom, že jde o pocity a názory, ne fakta.

Relativizuje i svoje slovní útoky na šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, kterého nazval slovenským gaunerem a agentem STB. Štěpánek říká, že toho napovídal hodně a že si stále myslí, že trestně stíhaný člověk by neměl být premiérm. O kritice hnutí ANO prý mluvil s Jaroslavem Faltýnkem, který s ní neměl problém. Zároveň ale přiznává, že se nebavili specificky o slovních útocích na premiéra.

Babiš mě opravdu naštval. Tvrdil mi do očí, že peníze nedává na čistky, omluvit se…

Podle Štěpánka hnutí ANO imponuje jeho konzistentnost a kritičnost. Kteří poslanci za ním skutečně stojí, odmítá prozradit. Nevyvrací ale, že jde o členy SPD. Právě SPD chtěla Štěpánka vyslat do Senátu a bývalý politik přiznává, že s ní v mnoha bodech souhlasí. Zároveň dodává, že je kvůli nevyváženosti připraven hlasovat proti TV Barrandov a mohl by i změnit názor na ČT. Tedy poté, co se seznámí s analýzami.

Proč vlastně přijal Petr Štěpánek nominaci od hnutí, které tak ostře kritizuje? Je schopen obhájit svoji kritiku České televize? A na čem ji vlastně staví?

Další díly pořadu Prostor X můžete vidět zde >>>

Feminista Fila: Češi jsou jako islám, znásilnění vidí stejně, spousta si ani nemyslí,…
Prasárna a lidská tupost, Babišovo chování je čistá xenofobie, říká Tomáš Sedláček o…
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,730
22,990
29,330
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější