Policie na lyonském letišti honila muže, který křičel „Allah Akbar“. Podívejte se na zběsilý závod | Reflex.cz
nahoru

Policie na lyonském letišti honila muže, který křičel „Allah Akbar“. Podívejte se na zběsilý závod

Clara Zangová11. září 2018 • 07:20
Zběsilá jízda řidiče skončila až na lyonském letišti
• video: 
YouTube

Lyonská policie začala pronásledovat Mercedes, který jel v protisměru, dnes v 10.30 dopoledne. Zastihla ho na silnici mezi městy Chambéry a Lyon. Muž se řítil obrovskou rychlostí už ze sousedního departementu Ain. Pronásledovala jej i helikoptéra. Neví se však, jestli chtěl pouze uniknout policii, anebo měl i jiné záměry. Údajně měl křičet slova „Allah Akbar“ a prohlašovat se za božího posla.

Řidič se snažil ve městě několikrát srazit chodce, naštěstí bet úspěchu. Honička skončila až na lyonském letišti Saint-Exupéry. Čtyři policisté stříleli, ale pokaždé minuli. Na závěr muž vystoupil ze svého vozu a začal před policií utíkat. Policisté ho následovali a nakonec i zneškodnili. O muži bylo informováno také pařížské protiteroristické oddělení, ale zatím se případu neujalo.

Jsem prý moc hezká i tlustá, už to ale není mužský svět, říká moderátorka a hráčka…

Řidič Mercedesu při svém úprku prorazil dvoje prosklené dveře na Terminálu 1 a ocitl se přímo mezi letadly. Celá akce načas úplně paralyzovala dopravu na letišti Saint-Exupéry a některé lety byly úplně zrušeny. Lety, které měly v Lyonu přistávat, byly přesměrovány na Ženevu.

Video pořídil jeden z cestujících připravených k odletu. Je na něm vidět auto, které v plné rychlosti přejíždí pole v těsné blízkosti letiště. Jeden z policistů nakonec muže zneškodnil, když vystoupil z auta a rozeběhl se. Podle policisty křičel při zadržení „Allah Akbar“ a tvrdil, že je boží posel.

Útočník s nožem zabil u Paříže dvě osoby, policie ho zastřelila. V minulosti byl souzen…
Bojíte se teroristů? Proměňte svůj batoh v neprůstřelnou vestu
Clara Zangová 19. srpna 2018 • 22:03

Bojíte se teroristů? Proměňte svůj batoh v neprůstřelnou vestuKlíčová slova: terorismus, Francie, letiště, útěk, video, Lyon


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Sadistická pornografie zmizela z webu. Dokazuje to, že práce policie a novinářů není zbytečná
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Jedno vyhrocené hlasování aneb Hamáček jako Švejk a Zeman jako nadstrážmistr Flanderka
PREMIUM X Zákulisí Metronome Festivalu: Jedinečné fotografie účinkujících, které jinde neuvidíte
PREMIUM X Klausova elitní sestavička, Berlín jako laboratoř bolševických experimentů, předsmrtná křeč ČSSD
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější