nahoru

Čech, který přežil pád mostu v Janově: Nebyl to zázrak. Měl jsem z p*dele kliku!

-bam-, ČTK 22. srpna 2018 • 12:20
Video se připravuje ...
Řidič kamionu, který přežil pád mostu v Janově, mluví o katastrofě i svých zraněních
• video: 
ČTK

Český řidič kamionu Martin Kučera, který minulý týden přežil pád mostu v Itálii a má tři zlomená žebra, chce co nejdřív zase řídit. Za jeho přežitím stála spousta náhod, řekl dnes novinářům na briefingu po propuštění z Thomayerovy nemocnice. Po mostě jel poprvé v životě.

Kučera jezdí s kamionem od roku 1995. Nehodu už zažil, neštěstí v Itálii ale podle něj s řízením nemělo nic společného. "Byl to zásah shůry," řekl. Za svým přežitím vidí řadu náhod, byl připoutaný, měl nejnovější typ kamionu, auto dopadlo zadem. "Spousta drobností se spojila, není to jedna jediná věc, která rozhodla, měl jsem z prdele kliku," řekl. Datum 14. srpna teď považuje za své druhé datum narození a Janov za své druhé rodiště. Od toho dne také přestal kouřit.

Přes most jel poprvé v životě. "Já vždycky odbočoval nahoru na Alexandrii a pak na A7, tentokrát mě navigace hnala tamtudy. Tak jsem si říkal, podívám se v Janově na přístav, na letiště," uvedl. Před Janovem si udělal hodinovou bezpečnostní pauzu. "Kdybych dělal jen povinných 45 minut, tak jsem projel," dodal.

Kamion s českým řidičem spadl před týdnem v úterý z výšky 45 metrů z Morandiho mostu na frekventované dálnici na severu Itálie poté, co se část mostu zřítila. Při neštěstí zemřelo 43 lidí. Český řidič byl propuštěn z nemocnice v italském Janově v úterý. Večer dorazil sanitkou do nemocnice v Praze, kde se podrobil dalším vyšetřením.

-bam-, ČTK
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.