nahoru

Video, ze kterého mrazí. Bezpečnostní kamery zachytily pád janovského mostu

-bam-, ČTK20. srpna 2018 • 17:18
360p
Bezpečnostní kamery zachytily pád janovského mostu
• video: 
La Guardia di Finanza di Genova

Italské bezpečnostní a záchranné složky dnes zveřejnily nejnovější video, které zachycuje pád mostu v Janově. Video ukazuje první okamžiky tragédie, která si dosud vyžádala 43 obětí. Krátce předtím, než se obrovská železobetonová konstrukce zřítí, pod mostem projíždějí auta a procházejí lidé. Podívejte se na záznam z bezpečnostní kamery.

Hasiči v noci na dnešek a dnes ráno přerušili své operace pod zříceným dálničním mostem v Janově v důsledku nečekaného skřípavého zvuku vycházejícího z východního pilíře zbytku konstrukce. Italský ministr vnitra Matteo Salvini mezitím oznámil, že hasiči, kteří v únoru stav mostu zkoumali, zaznamenali opotřebení. S odkazem na sdělení ministra vnitra a místních svědků o tom informovala agentura ANSA. Pád mostu si vyžádal 14. srpna 43 mrtvých.

Video ukázalo, že na janovském mostě byla trhlina. Italský řidič ji natočil 2 dny před …

Zvuk vycházející z východního pilíře zbytku konstrukce byl podle svědka citovaného agenturou ANSA zaznamenán v noci na dnešek. V důsledku toho přerušili hasiči pátrání po osobních věcech obyvatel již evakuovaných bytů pod mostem. Podle hasičů zvuk nezpůsobil vítr.

Při pádu dálničního mostu minulý týden zahynulo 43 lidí. Zodpovědnost za pád mostu má určit vyšetřování, tragédie však způsobila v Itálii obrovskou vlnu rozhořčení, která se obrátila proti vládním úřadům i provozovateli dálnice, firmě Autostrade per l'Italia. Její představitelé na sobotní tiskové konferenci jakoukoli vinu na neštěstí odmítli, vláda však už zahájila řízení s cílem odebrat firmě koncesi.

Bojíte se teroristů? Proměňte svůj batoh v neprůstřelnou vestu
Clara Zangová 19. srpna 2018 • 22:03

Bojíte se teroristů? Proměňte svůj batoh v neprůstřelnou vestu

Vyskočí z letadla a řítí se vpřed rychlostí formule 1. Podívejte se, jak se létá na …

-bam-, ČTK


Klíčová slova: Janov, most, pády, katastrofa, tragédie, Itálie, VIDEODiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,940
22,810
29,110
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější