Blázen se zelenou koloběžkou. Pan Jarda strávil na cestě 750 kilometrů kvůli kostýmu Zeleného Raoula | Reflex.cz
nahoru

Blázen se zelenou koloběžkou. Pan Jarda strávil na cestě 750 kilometrů kvůli kostýmu Zeleného Raoula

Martin Bartkovský17. srpna 2018 • 08:10

Co by byl svět bez krásných bláznů? Bez lidí, kteří se pro něco dokážou nadchnout natolik, že nehledí na rozum, čas či peníze a prostě udělají, co chtějí. Takový je i pan Jarda Müller, který v pracovní den ráno nasedl na vlak a podnikl cestu z Ostravy do Prahy a zpět jen proto, aby si na pár minut oblékl kostým Zeleného Raoula. Podívejte se na video!

Důvod? Mimozemský maskot časopisu Reflex ho fascinuje už od roku 1995, a to natolik, že si dokonce se synem nechal sestrojit koloběžku s raoulovskými motivy. Tu mu ale před 16 lety ukradli. Nechal si proto vyrobit větší verzi, kterou má dodnes. A právě s ní dorazil do naší redakce, i přes tropická vedra na sebe vzal plyšový kostým Raoula a s radostí malého kluka se proháněl po dvoře.

Vyskočí z letadla a řítí se vpřed rychlostí formule 1. Podívejte se, jak se létá na …

A proč si nechal vyrobit zrovna koloběžku? Jarda Müller není jen fanouškem Zeleného Raoula, ale především právě koloběhu. Se svým ostravským týmem Bokolobka propaguje jízdu na koloběžkách po celé republice, účastní se závodů (včetně mistrovství světa), a hlavně k tomuto sportu láká děti. O koloběžce říká, že je to jeho nejlepší kamarád i psychoterapeut.

Podle vlastních slov Jarda výletu do Prahy za Raoulem nelitoval a klidně by do toho šel znovu. Jízdou na zelené koloběžce v zeleném kostýmu si splnil dávný sen. A dal si tím i předčasný dárek k padesátinám, které oslaví příští rok. Tak za Reflex, Jardo, všechno nejlepší a zůstaňte takový, jaký jste.

V jednoduchosti je krása. Marináda za 30 vteřin podle Zdeňka Pohlreicha
Nuda v Brně? Mladík přelézal v rychlíku oknem z jednoho kupé do druhého v plné rychlosti
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější