nahoru

Blázen se zelenou koloběžkou. Pan Jarda strávil na cestě 750 kilometrů kvůli kostýmu Zeleného Raoula

Martin Bartkovský 17. srpna 2018 • 08:10
Video se připravuje ...
Blázen se zelenou koloběžkou. Pan Jarda ujel 750 kilometrů jen aby se oblékl do kostýmu Zeleného Raoula
• video: 
Martin Bartkovský

Co by byl svět bez krásných bláznů? Bez lidí, kteří se pro něco dokážou nadchnout natolik, že nehledí na rozum, čas či peníze a prostě udělají, co chtějí. Takový je i pan Jarda Müller, který v pracovní den ráno nasedl na vlak a podnikl cestu z Ostravy do Prahy a zpět jen proto, aby si na pár minut oblékl kostým Zeleného Raoula. Podívejte se na video!

Důvod? Mimozemský maskot časopisu Reflex ho fascinuje už od roku 1995, a to natolik, že si dokonce se synem nechal sestrojit koloběžku s raoulovskými motivy. Tu mu ale před 16 lety ukradli. Nechal si proto vyrobit větší verzi, kterou má dodnes. A právě s ní dorazil do naší redakce, i přes tropická vedra na sebe vzal plyšový kostým Raoula a s radostí malého kluka se proháněl po dvoře.

A proč si nechal vyrobit zrovna koloběžku? Jarda Müller není jen fanouškem Zeleného Raoula, ale především právě koloběhu. Se svým ostravským týmem Bokolobka propaguje jízdu na koloběžkách po celé republice, účastní se závodů (včetně mistrovství světa), a hlavně k tomuto sportu láká děti. O koloběžce říká, že je to jeho nejlepší kamarád i psychoterapeut.

Podle vlastních slov Jarda výletu do Prahy za Raoulem nelitoval a klidně by do toho šel znovu. Jízdou na zelené koloběžce v zeleném kostýmu si splnil dávný sen. A dal si tím i předčasný dárek k padesátinám, které oslaví příští rok. Tak za Reflex, Jardo, všechno nejlepší a zůstaňte takový, jaký jste.

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.