nahoru

Velké gesto fair play. Český fotbalista odmítl dát gól do prázdné brány kvůli zranění protihráče

isport.cz 27. května 2018 • 10:00
Neuvěřitelné gesto fair play! Fotbalista zakopl míč před prázdnou bránou, aby mohli ošetřit protihráče po hrozivé srážce
• video: 
iFortuna.cz

V českých nižších soutěžích se taková věc vidí málokdy. Plzeňské derby v krajském přeboru mezi Lhotou a Chotíkovem (3:2 po penaltách) přineslo jedinečné gesto fair play. Hostující útočník Jan Končal mohl ve druhém poločase pohodlně srovnat na 2:2, místo toho zakopl míč z malého vápna do zázemí. Proč? Krátce předtím se totiž v souboji srazil domácí brankář s vlastním obráncem a oba zůstali ležet na trávníku. „Ty vole, tak to je frajer, pánové!“ zaznělo hned z tribuny.

Běžela 57. minuta plzeňského derby mezi Lhotou a Chotíkovem, domácí vedli 2:1 a kopali rohový kop. Z něj přímo nastřelili tyčku, hosté se však dostali do rychlého brejku. V něm útočník Jan Končal předčil jak brankáře Lukáše Böhma, tak obránce Jakuba Šroubka a pelášil s míčem na prázdnou branku. Když se ale ohlédl a všiml si nepříjemné srážky, míč poslal do zázemí.

Spoluhráči přitom na Končala řvali, aby dal gól. Mohl, míč nemusel zakopávat, nešlo o žádný faul, ale nešikovnou srážku dvou protihráčů.

Více se dočtete na webu isport.cz >>>
isport.cz


Klíčová slova: fotbal, gentlemani, VIDEO, sport, gestoDiskuse ke článku