Uber představil futuristická městská parkoviště pro létající taxíky | Reflex.cz
nahoru

Uber představil futuristická městská parkoviště pro létající taxíky

Daniel Baret11. května 2018 • 13:20

O tom, že doprava ve velkých městech, která jsou přeplněná auty, se bude muset v blízké budoucnosti řešit i jinak, než tradičními způsoby, nikdo nepochybuje. Společnost Uber, kterou známe i z jejího působení v Česku, plánuje od roku 2023 provozovat také „létající taxislužbu“. Což mají být malé ekologické vrtulníky. Jenže pokud jich má být dostatečný počet, musí někde přistávat a parkovat. Uber teď představil šest futuristických návrhů podobných sci-fi parkovišť.

Většina variant, na které se můžete podívat, předpokládá, že podobná místa budou moci odbavit až několik stovek létajících taxíků za hodinu a obsloužit několik tisíc cestujících.

Odborníci nepochybují o tom, že „parkoviště“ pro létající taxislužbu nebude až takový problém naprojektovat a postavit. Dá se také předpokládat, že nebude ani problém vyrobit malé vrtulníky, které by měly poměrně tichý provoz a mohly by tak operovat ve velkém množství ve městech.

Velkou otázkou naopak zůstává, jak bude zajištěna bezpečnost provozu těchto služeb, protože v budoucnosti by mohlo být i nebe, podobně jako dnes silnice, přeplněné. V tomto případě se předpokládá, že vše budou řídit počítače a že stroje se budou obsluhovat samy.

Hit internetu: Fotí Prahu a do snímků vkládá záběry z filmů, které se tu točily.…
Ve správný okamžik na správném místě aneb Skvělé fotky, které vás zaručeně pobaví

Daniel Baret


Klíčová slova: fotogalerie, video, uber, taxi


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Jen si tak mňouknout: Od kočičin po Babiše aneb Stručné dějiny českých demonstrací
PREMIUM X Děkuji, že jste mi pomohl, soudruhu. Jak legenda českého big beatu Kosťa Ruchadze utekl fízlům přímo na Západ
PREMIUM X Kdo to všechno zaplatí? Možné scénáře kolem auditů na dotace Evropské unie
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Smrtící korektnost: New York Times končí s karikaturami. Reflex nikdy!

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější