nahoru

Uber představil futuristická městská parkoviště pro létající taxíky

Daniel Baret 11. května 2018 • 13:20
Takhle si společnost Uber představuje létající taxíky ve městě
• video: 
Uber

O tom, že doprava ve velkých městech, která jsou přeplněná auty, se bude muset v blízké budoucnosti řešit i jinak, než tradičními způsoby, nikdo nepochybuje. Společnost Uber, kterou známe i z jejího působení v Česku, plánuje od roku 2023 provozovat také „létající taxislužbu“. Což mají být malé ekologické vrtulníky. Jenže pokud jich má být dostatečný počet, musí někde přistávat a parkovat. Uber teď představil šest futuristických návrhů podobných sci-fi parkovišť.

Většina variant, na které se můžete podívat, předpokládá, že podobná místa budou moci odbavit až několik stovek létajících taxíků za hodinu a obsloužit několik tisíc cestujících.

Odborníci nepochybují o tom, že „parkoviště“ pro létající taxislužbu nebude až takový problém naprojektovat a postavit. Dá se také předpokládat, že nebude ani problém vyrobit malé vrtulníky, které by měly poměrně tichý provoz a mohly by tak operovat ve velkém množství ve městech.

Velkou otázkou naopak zůstává, jak bude zajištěna bezpečnost provozu těchto služeb, protože v budoucnosti by mohlo být i nebe, podobně jako dnes silnice, přeplněné. V tomto případě se předpokládá, že vše budou řídit počítače a že stroje se budou obsluhovat samy.Klíčová slova: VIDEO, fotogalerie, uber, taxiDiskuse ke článku