Hit internetu: Fotí Prahu a do snímků vkládá záběry z filmů, které se tu točily. Podívejte se | Reflex.cz
nahoru

Hit internetu: Fotí Prahu a do snímků vkládá záběry z filmů, které se tu točily. Podívejte se

efo, blesk.cz10. května 2018 • 17:30
Hit internetu: Fotí Prahu a do snímků vkládá záběry z filmů, které se tu točily. Podívejte se
foto: Filmed in Prague

Karlovo náměstí, Malá Strana, náměstí Míru. To je jen zlomek míst, kde se v Praze natáčela řada filmových trháků. Skrze instagramový účet Filmed in Prague můžete zjistit, kde všude se v Praze natáčelo. Za nápadem ale neobjevíte žádného filmového fanouška z Česka. Projekt se teprve před měsícem zrodil v hlavě šestadvacetiletému Musovi, který pochází z Turecka. Co ho inspirovalo? Jaké filmy jsou jeho nejoblíbenější? A jak náročné je zachytit fotografii tak, aby skvěle pasovala do okolí?

Praha je proslulá svými krásnými místy, a tak není divu, že sem vyráží filmaři z celého světa. Při prohlížení snímků, které Musa na Instagramu během čtyř týdnů zveřejnil, zjistíte, že filmů se tady natáčelo mnoho. Kromě českých trháků jako Dobrý voják Švejk nebo Kolja Musa ukazuje i natáčecí místa zahraniční produkce skrze snímky Casino Royale, Iluzionista, Mission: Impossible a další.

Na snímky ze série Filmed in Prague se podívejte do galerie:

Jakmile se zadíváte do fotografií od Musy, skvěle pasují s pozadím. Žádný software k úpravě, kdy by vytvořil koláž ze dvou snímků, však autor nepoužívá. Vše tak musí zvládnout na místě. „Existuje mnoho různých druhů čoček. Někteří z režisérů využívají široký úhel, někteří z nich mají zoom objektivy. Důležité je také najít přesné místo, odkud je záběr zachycený. Jakmile jej najdu, musím si hrát s fotografií z filmu,“ rozpovídal se nadšený fotograf, který si dává na svém díle záležet.

Další fotografie a rozhovor najdete zde >>>

Krásné dívky, které měly potěšit vojáky během válečných konfliktů. Podívejte se
Smrt, strach a beznaděj. Unikátní fotky ukazují málo známé masakry Židů v Pobaltí
Neviditelné polonahé krasavice: Modelky, které dokonale splývají s okolním prostředím

efo, blesk.cz


Klíčová slova: Praha , film, kultura, fotogalerie, Musa


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,720
23,070
29,350
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější