nahoru

Tři nové iPhony i hodinky, ze kterých si zavoláte. Apple odhalil netrpělivě očekávané novinky

Martin Bartkovský, ČTK 12. září 2017 • 20:52
Představení nového iPhonu X
• video: 
Apple

Nový displej, schopnost rozeznávat obličeje a vodovzdornost. Tyto a další inovace nabízí zcela nový iPhone X, který dnes v Kalifornii představila americká společnost Apple. Technologický gigant ukázal i obměněnou generaci klasického iPhonu ve verzi 8 a 8 plus, novou verzi hodinek Apple Watch a vylepšenou verzi televize Apple TV.

Přístroj iPhone X již nemá displej z tekutých krystalů (LCD), ale displej OLED, který využívá technologii organických elektroluminiscenčních diod a poskytuje jasnější barvy a větší kontrast. Displej OLED je i tenčí, což poskytuje více prostoru pro baterie.

Model iPhone X má skleněný povrch na přední i zadní straně, řekl na prezentaci ředitel Applu Tim Cook. Displej přístroje má úhlopříčku 5,8 palce je vyroben ze skla a nerezové oceli, což má zajistit voděvzdornost a odolnost vůči prachu.

Přístroj už také nemá domovské tlačítko, takzvaný home button, které dosud bylo charakteristickým znakem iPhonu. Místo toho lze telefon uvést do provozu poklepáním na obrazovku.

iPhone 8 a iPhone 8 Plus mají  na zádech sklo a jsou tradičně ve dvou velikostech (s rozměry jako má sedmičková řada). Barvy: stříbro, space gray a zlato. Rámeček je z hliníku série 7. Sklo je prý nejodolnější, jaké kdy bylo použité v mobilu. 

Cenovky nových iPhonů budou začínat na 699 dolarech u 8. gererace a na 999 dolarech u přístroje s označením X.

Apple dále na tiskové konferenci v Cupertinu uvedl novou generaci chytrých hodinek Apple Watch 3. Změna designu se neodehrála – hodinky mají opět obdélníkové tělo a korunku na pravé straně. U nové varianty označované jako Cellular se ovšem korunka zbarvila dočervena, což znamená přítomnost telefonního modulu, konkrétně 3G (UMTS) a 4G (LTE). Díky tomu bude možné s hodinkami nejen telefonovat nezávisle na připojeném smartphonu, ale také přenášet data. Jejich cena začne na 329 respektive 399 dolarech.

Martin Bartkovský, ČTK
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.