nahoru

Sebevražedný atentátník zpívá se svými oběťmi Alláh je veliký! Arabská reklama budí vášně

Martin Bartkovský31. května 2017 • 10:55
720p480p360p240p

Jedni obdivují její poselství plné lásky, druzí kritizují zvolenou formu. Kuvajtský mobilní operátor Zain vypustil do světa reklamu, která rozhodně nenechá nikoho chladným. Ve videu nejprve sledujeme sebevražedného útočníka, jak si sestrojuje svou výbušnou vestu. Následně se oblékne a zamíří do autobusu plného rodičů s dětmi. V ten moment začíná muzikál a útočník si se svými budoucími oběťmi vymění několik rýmů.

Velice silným aspektem tohoto videa je fakt, že v něm účinkují i oběti a pozůstalí teroristických útoků z arabského světa. Rozjuchaná píseň obsahující citace z koránu i slovní spojení jako „bombardujme nenávist láskou“ nakonec útočníka přesvědčí, že nemá smysl život brát ve jménu Alláha, když je ten samý bůh života stvořitelem.

Zabíjení nevěřících je součástí islámského práva, nikoliv úchylkou radikálů

Na sociálních sítích se video šíří raketovou rychlostí. Na Youtube má 3 miliony zhlédnutí. Někteří uživatelé obdivují krásu jeho poselství, jiní kritizují operátora za zkreslování reality. Na Twitteru si získal popularitu hashtag #ZainDistortsTheTruth, pod kterým se sjednocují kritikové.

Reklama vznikla při příležitosti právě probíhajícího ramadánu, který je v arabském světě vnímán jako nejlepší vysílací čas pro reklamy. Během období půstu totiž televize vykazují rekordní sledovanost. Co na reklamu říkáte vy?

JXD protestuje na islamistické konferenci v Praze: Lidská práva! Stop šaríi!
Muslimové vnímají slova terorismus a extremismus naprosto odlišně od většinové společnosti

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,620
22,550
29,820
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější