JXD protestuje na islamistické konferenci v Praze: Lidská práva! Stop šaríi! | Reflex.cz
nahoru

JXD protestuje na islamistické konferenci v Praze: Lidská práva! Stop šaríi!

Jiří X. Doležal24. května 2017 • 11:25

Seminář Organizace islámské spolupráce proběhl dnes na Karlově univerzitě. Protože mám na organizaci, která má ve svých základech islámské hodnoty – rozuměj šaríi – poměrně specifický názor, šel jsem ho před konferenci vyjádřit. Ke cti univerzitě budiž řečeno, že mne nevyhodili.

Nemám nic proti islámu, ale proti islámským hodnotám ano. Islámské hodnoty jsou totiž – mimo jiných – také šaría a džihád. A Organizace islámské spolupráce měla dlouho ve svých základních listinách šaríi, až ji v roce 2008 nahradila lépe znějícím souslovím „islámské hodnoty“. A někdo takový má vystupovat na Karlově univerzitě?

Zeptal jsem se na škole na tiskovém, jak je taková akce na univerzitě možná. „Univerzita Karlova se považuje za univerzitu, která je historicky daným místem, kde se mají střetávat názory a také o nich diskutovat v širokém kontextu," napsal mi mluvčí pan Václav Hájek. I přijal jsem výzvu a na seminář vyrazil – s transparentem. Na něm byla ukamenovaná žena a jednoduché heslo: HUMAN RIGHTS! STOP SHARIA!

Donald z Arábie: Trump to dělá chytřeji než Obama, říká muslimům, že své radikály musí…

V Celetné před Modrou posluchárnou, kde se měl seminář konat, jsem plakát rozbalil. Dva anglicky hovořící muži – u pultíku s akreditacemi – začali něco šveholit o „security“ a jeden se vydal o patro níž, kde skutečně stála ochranka. Nevím, co mu řekli, asi že pokojně demonstrovat se v Česku na rozdíl třeba od pásma Gazy smí. Ale vrátili se s nepořízenou.

A tak jsem s plakátem v ruce pozdravil palestinského velvyslance Khalída al-Atrashe, českého muslima pana Pelikána a řadu zástupců muslimských zemí. A budiž Karlově univerzitě ke cti, že mi na můj mlčenlivý protest nikdo z fakulty neřekl ani křivé slovo.

Šaría na Karlově univerzitě? To není vtip, bohužel
Jiří X. Doležal 21. května 2017 • 09:57

Šaría na Karlově univerzitě? To není vtip, bohužel

Muslimská konference v Praze: Islámská propaganda je víc než dodržování lidských právKlíčová slova: šarí'a, OIC, islám, Karlova univerzita


Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Analogový Instagram: Jak také může vypadat fotka pořízená mobilem
PREMIUM X Karel Steigerwald: Duo zla, Zeman s Babišem, likviduje svobodu. Vy se na to díváte
PREMIUM X Edmund Hillary: Včelař z Nového Zélandu, který jako první zdolal Mount Everest
PREMIUM X Chyba mohla nastat kdykoliv, vzpomíná Jan Kolář na komentování přistání Apolla 11 na Měsíci
PREMIUM X Karel Zich: Český Elvis Presley, jehož zářnou kariéru předčasně ukončila smrt

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější