nahoru

Pražský bizár: Podle Královské cesty jsme žrouti trdelníku a ruští milovníci mučení!

DAN HRUBÝ 22. května 2017 • 12:30
Pražský bizár jménem Královská cesta aneb v ráji thajských masáží a matriošek
• video: 
Martin Bartkovský

Je to zvláštní, pražský chodec nejslavnější cestu svého města takřka nepoužívá. Jen v případě nutnosti ji rychle překříží, přeběhne ze strany na stranu, aby se nejbližší příčnou ulicí nebo průchodem ztratil v navazující spleti ulic. Nepoužívá ji, a tak často ani netuší, jak Královská cesta vypadá.

Byl to takový můj sen: stát se aspoň na pár dní turistou v Praze. Říkal jsem si, že to musí být úžasné, procházet poprvé jejími ulicemi, objevovat její zákoutí. A zároveň jsem tušil, že se mi tohle přání nikdy nesplní, protože jsem se tu narodil a znám Prahu příliš dobře, aby pro mě mohla být nová a překvapivá.

Omyl. Po letech se moje přání naplnilo. Jsem turistou ve vlastním městě. Ve městě, které neznám, protože jeho ulicemi už dávno nechodím, obcházím je, vyhýbám se jim.

Jedním z takových míst je pražská Královská cesta. Jaký obrázek si o Češích musí udělat turista, který se touto trasou a jejím okolím projde? Podívejte se na video:

Pražský bizár jménem Královská cesta aneb v ráji thajských masáží a matriošekVIDEO Martin Bartkovský

Reportáž Dana Hrubého najdete v tištěném Reflexu, který vyšel ve čtvrtek 18. května.

Reflex 20/2017 Reflex 20/2017Foto ArchívKlíčová slova: turismus, Praha, Královská cestaDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.