U nás by skončil v gulagu! Internet se baví Zemanovým zpožděním při společném focení státníků v Číně | Reflex.cz
nahoru

U nás by skončil v gulagu! Internet se baví Zemanovým zpožděním při společném focení státníků v Číně

red, ČTK17. května 2017 • 15:10

Při návštěvě Číny byla na české hlavě státu několikrát znát únava. Okolí mu muselo často pomáhat při chůzi a při společné fotografii státníků na summitu k Hedvábné stezce na něj ostatní politici museli čekat, než jej k místu focení přivezl vozík. Z faux pas, které tímto zpoždění vzniklo, si internet dělá legraci. K záběrům čekajících státníků v čele s čínským i ruským prezidentem vznikly vtipné české titulky, popisující fiktivní slovní výměnu mezi nimi. Podívejte se na video.

Únava byla na Zemanovi viditelná především první dny po příletu do Pekingu. Ke konci pracovního dne mu ochranka a spolupracovníci museli pomáhat při chůzi výrazněji než jindy. Únava byla na prezidentovi znát i ve tváři. Na znavenost po letu upozornilo i video čínské televize CCTV, která Zemana zabírala při vystupování z letadla na pekingském letišti. Prezident při sestupování po schodech z letadla zavrávoral a musel se chytit zábradlí.

Podívejte se, jak prezident zavrávoral při výstupu z letadla:

Miloš Zeman při příletu do Číny zavrávoralVIDEO ...

Ovčáček ČTK řekl, že za únavu může náročný program posledních dní, kdy Zeman po jmenování generálů 8. května odjel na návštěvu Libereckého kraje a po skončení cesty odletěl 11. května do Číny. Během prvních tří dnů v Číně se setkal s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem, účastnil se několika jednání s představiteli čínských firem a úřadů, finančního fóra, summitu k projektu Hedvábná stezka a potkal se s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. "Leckterý mladší politik by při takovém vytížení skončil hospitalizován," řekl Ovčáček.

Internet si dělá legraci ze Zemanova zpoždění na společném focení státníků v ČíněVIDEO Facebook.com/Daniel zeman

Když jde o peníze, musí všechno stranou: Zeman potká v Číně diktátory mnoha zemí i…
Podivín Karel z pořadu Prostřeno! byl nastrčená figurka. Dostával instrukce do…

red, ČTK


Klíčová slova: miloš zeman, prezident, čína, trapas, VIDEO


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější