Utrhané údy a useknutá hlava. Kontroverzní ruský režisér natočil klip kapele, která má zákaz hrát v Moskvě | Reflex.cz
nahoru

Utrhané údy a useknutá hlava. Kontroverzní ruský režisér natočil klip kapele, která má zákaz hrát v Moskvě

Martin Bartkovský17. února 2017 • 14:30

O petrohradské kapele Leningrad toho bylo napsáno mnoho. Jejich zpěvák a hlavní tvář Sergej Šnurov píše texty natolik sprosté, že je ostatní členové odmítají zpívat. Přesvědčením jde o anarchisty, kterým není nic svaté, vystupují většinou opilí a ve svých písních zesměšňují jak Rusy, tak svou vlast. Moskevský starosta dokonce vydal vyhlášku, podle které nesmí kapela v hlavním městě vystupovat. Když se proto k této partičce přidá kontroverzní režisér Ilya Naishuller, který si libuje v násilných scénách, je o další „skandál“ postaráno. Podívejte se na video.

V klipu od režiséra, který má na kontě první akční film točený pouze z pohledu hlavního hrdiny s názvem Hardcore Henry, sledujeme brutální scénu z tradičního ruského cirkusu. Děj se ale odehrává pozpátku a my tak teprve zjišťujeme, proč dav prchá z hořícího šapitó a kdo za všechnu zkázu vlastně může.

Pro srovnání si můžete pustit klip chronologicky:

VIDEO: Pusťte si klip popředuVIDEO Reflex.cz

Ve videu nechybí odseknutá hlava, tygr, který si pochutnává na svém krotiteli, hořící artisté či principál dovádějící na kopírce s bujně vyvinutou kráskou. Celý spot je zkrátka jedna velká směsice akčních scén s velmi překvapivým koncem, takže se určitě vyplatí video dokoukat až do konce.

Zatímco na Facebooku kapely si fanoušci úroveň klipu pochvalují, druhým dechem kritizují úroveň textů i pokles hudební kvality. Pro ruštinou nezatíženého diváka to je ale spektakulární podívaná.

Medvědodlak vede bandu sovětských superhrdinů. Video odhaluje bizarní podobu ruských …
Místo hraček zbraně: V Rusku začínají s výcvikem nové generace vojáků již v dětstvíKlíčová slova: Rusko, kapela, klip, cirkus, petrohradDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,680
23,030
29,780
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější