Video placeholde
Klip ruské kapely Leningrad není nic pro slabé povahy
Klip ruské kapely Leningrad není nic pro slabé povahy
Klip ruské kapely Leningrad není nic pro slabé povahy
Klip ruské kapely Leningrad není nic pro slabé povahy
12
Fotogalerie

Utrhané údy a useknutá hlava. Kontroverzní ruský režisér natočil klip kapele, která má zákaz hrát v Moskvě

O petrohradské kapele Leningrad toho bylo napsáno mnoho. Jejich zpěvák a hlavní tvář Sergej Šnurov píše texty natolik sprosté, že je ostatní členové odmítají zpívat. Přesvědčením jde o anarchisty, kterým není nic svaté, vystupují většinou opilí a ve svých písních zesměšňují jak Rusy, tak svou vlast. Moskevský starosta dokonce vydal vyhlášku, podle které nesmí kapela v hlavním městě vystupovat. Když se proto k této partičce přidá kontroverzní režisér Ilya Naishuller, který si libuje v násilných scénách, je o další „skandál“ postaráno. Podívejte se na video.

V klipu od režiséra, který má na kontě první akční film točený pouze z pohledu hlavního hrdiny s názvem Hardcore Henry, sledujeme brutální scénu z tradičního ruského cirkusu. Děj se ale odehrává pozpátku a my tak teprve zjišťujeme, proč dav prchá z hořícího šapitó a kdo za všechnu zkázu vlastně může.

Pro srovnání si můžete pustit klip chronologicky:

Video placeholde
VIDEO: Pusťte si klip popředu • Reflex.cz

Ve videu nechybí odseknutá hlava, tygr, který si pochutnává na svém krotiteli, hořící artisté či principál dovádějící na kopírce s bujně vyvinutou kráskou. Celý spot je zkrátka jedna velká směsice akčních scén s velmi překvapivým koncem, takže se určitě vyplatí video dokoukat až do konce.

Zatímco na Facebooku kapely si fanoušci úroveň klipu pochvalují, druhým dechem kritizují úroveň textů i pokles hudební kvality. Pro ruštinou nezatíženého diváka to je ale spektakulární podívaná.