nahoru

Chováš se jako dítě! Já jsem dítě, odvětila policistům devítiletá dívka. Ti proti ní zasáhli pepřovým sprejem

ČTK, lam3. února 2021 • 14:00
Chováš se jako dítě! Já jsem dítě, odvětila policistům devítiletá dívka. Ti proti ní zasáhli pepřovým sprejem
foto: Rochester NY Police

Starostka amerického města Rochester nařídila, aby byli okamžitě postaveni mimo službu policisté a policistky, kteří se podíleli na zásahu pepřovým sprejem proti devítileté dívce s pouty na rukou. Akce byla zachycena na kamery, které nosí policie v době zásahu na sobě.

"To, co se stalo v pátek, bylo jednoduše strašlivé, a všechny lidi tady to právem rozhořčilo," uvedla starostka Lovely Warrenová. Kolik příslušníků policie bylo postaveno mimo službu, není zatím známo.

Policisté byli původně přivoláni k rodinné hádce. Zástupce šéfky rochesterské policie Andre Anderson novinářům řekl, že dívka "vyhrožovala, že se zabije a že zabije také svou matku". Když se pokusila utéct, policisté ji spoutali a chtěli ji odvézt do nemocnice, dodal Anderson. Na videu je vidět a slyšet, jak se dívka brání a opakovaně volá otce.

V jednu chvíli policista dívce vyčítá, že se "chová jako dítě", na což ona opáčí, že "je dítě". "Tohle je tvoje poslední šance, jinak máš pepřový sprej v očích," pohrozí jí na videu policista. Když svou hrozbu splní, dívka prosí, aby jí oči otřeli.

Vyšetřování případu přichází poté, co bylo město Rochester ve státě New York zmítáno protesty kvůli smrti psychicky narušeného černocha Daniela Prudea, kterého při zásahu loni v březnu udusili policisté.

ČTK, lam


Klíčová slova: policie, USA, zásahDiskuse ke článku