nahoru

Potřebuji munici, ne odvoz! Stáhněte si plakáty Reflexu, na kterých je ukrajinský prezident Zelenskyj

Martin Bartkovský 3. března 2022 • 06:20
Video se připravuje ...
Kdo je novodobý vojenský hrdina Volodymyr Zelenskyj?
• video: 
Videohub

Už týden téměř beze spánku řídí zemi, kterou drtí bezohlednost a krutost ruské agrese. Prezident Volodymyr Zelenskyj je majákem pro všechny Ukrajince, kteří se statečně brání okupační přesile. Jeho videa i citáty na sociálních sítích pohnuly Západem a celý svět se během pár dní spojil proti Rusku. Stáhněte si plakáty s hrdinou Ukrajiny, který Evropě každý den ukazuje, jak má vypadat státník.

Deváté číslo Reflexu roku 2022 je téměř celé věnované válce o Ukrajinu. Na obálce tak nemohl být nikdo jiný, než prezident Volodymyr Zelenskyj. Muž, který byl původním povoláním komik, dělá v prezidentské funkci komiky z ostatních světových lídrů. Svému těžce zkoušenému národu jde příkladem, je hvězdou sociálních sítí a jedním z hlavních faktorů, proč se Ukrajina proti Rusku stále drží.

Spojenci mu nabízeli odvoz, Rusové se jej pokoušeli zabít, jeho země čelí mnohasettisícové okupační armádě a Volodymyr Zelenskyj stále zůstává v Kyjevě. Přes Skype řídí práci celého vedení země, komunikuje s NATO i EU. Jednou rukou podepisuje vstup do unie, tou druhou žalobu na Vladimira Putina u trestního tribunálu v Haagu za vraždění ukrajinských civilistů. A u toho se ještě točí na Instagram a svým nonšalantním „Prezident tut“ oznamuje, že je stále na místě.

Stáhněte si v naší galerii plakáty s mužem, který za celý Západ bojuje válku o demokracii ve světě. Jeho portrét vylepšil náš dvorní grafik Jan Ignác Říha a my jsme alternativní obálky opatřili citáty, které symbolizují boj s okupanty. Ať už jde o prezidentovi autentické výroky, či známou hlášku obránců Zmijího ostrova. Stáhněte si je, vytiskněte si je a šiřte dle libosti zdarma.

Plakáty stahujte zdarma v češtině i ukrajinštině zde:

Vydání Reflexu č. 9/2022 seženete od čtvrtka 3.3. v trafikách a na webu kiosek.cz >>>

Reflex 9/2022 Reflex 9/2022Foto Archív

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.