nahoru

Čutaná - opium lidstva

Jiří X. Doležal14. června 2006 • 10:12

Želva Leesa s pobavením sleduje masové šílenství kolem šampionátu v čutané, a je ráda, že plazi nemají tak hloupé koníčky jako lidé. Copak si nikdo opravdu neuvědomuje, že to, kdo komu střelí gól, je úplně jedno?


Leesa je z Afriky zvyklá kolem fotbalu na mnoho zajímavého - spory o to, zda do šaten hráčů smějí či nesmějí kmenoví kouzelníci, lynčování hráčů, kteří nepromění penaltu, diváky... Domnívala se - alespoň toho dojmu nabyla při četbě neonacistických a rasistických serverů - že tato zábava je doménou Afričanů.
Nyní, poté co v Německu vypuklo šílenství, jaké v Africe nepamatují od druhé světové války, má želva pocit, že lidé bez ohledu na kontinent jsou kleplí míčem. Copak si ona nad gólem šílící a nadšením hýkající veřejnost neuvědomuje, že vůbec o nic nejde, že celý fotbalový šampionát je jen šidítko, zatímco skutečné problémy jsou skutečně jinde než v mičudě?

Tak pravila želva Leesa


Senátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Kurzy měn
25,540
21,730
28,580
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější