nahoru

Půlnoční klub: Lehký horor o tom, že největší zlo jsou nemoci a největší monstra teenageři

Jan Studnička 3. prosince 2022 • 07:00
Video se připravuje ...
Seroš X: The Midnight Club
• video: 
Reflex.cz

Umírající teenageři nejsou v hororu ničím speciálním. Akorát že zatímco běžně umírají ječící s mačetou v hlavě, v Půlnočním klubu umírají na AIDS a rakovinu. A je to ten nejvřelejší, nejmilejší a nejsrdceryvnější horor, který můžete jiným teenagerům pustit.

Každý fanoušek hororu má v paměti ten moment z dětských let, kdy zjistil, že vlastně zbožňuje nechávat se strašit. Pro režiséra a scenáristu Mika Flanagana to bylo někdy v šesté nebo sedmé třídě nad knihami Christophera Pika. Takže když mu Netflix dal příležitost, rozhodl se, že ten moment dopřeje i dalším lidem.

Půlnoční klub je produktem téhle snahy, je to napůl „vstupní” horor pro začínající mladší diváky a napůl nostalgické ohlédnutí za young adult horory devadesátek, které už se dneska moc netočí. A protože má celý projekt ve spárech mistr i fanoušek žánru Flanagan, stojí za to podívat se na seriál zblízka. 

Což můžete udělat s námi v nejnovějším díle našeho pořadu Seroš X. 

Jan Studnička


Klíčová slova: seriál, netflix, horor, Seroš X


Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.