Video placeholde

Oliver Adámek: Že primátor řídí Prahu je iluze. Piráti si cyklopruhy protlačí i přes Svobodu

Po rekordně dlouhé době, která uplynula od voleb a kdy Praha neměla nové vedení, se věci daly do pohybu. Byla dohodnuta koalice a v nejbližší době by měla představit svoje programové prohlášení. Kdo povede v následujících letech Prahu? Vydrží stávající koalice? A jak se hlavní město změní do budoucna? Dozvíte se ve videu.

Dopravní situace, bytová krize nebo třeba korupční aféry v městských firmách. To jsou jen některé z výzev, které čekají pro staronové vedení Prahy. A vzhledem k tomu, že samotný vznik koalice provázely četné sporné momenty, lze očekávat, že bezproblémové nebude ani vládnutí samotné. Kromě rozdílných pohledů na klíčové městské projekty a způsob politiky, jakou v Praze dělat, se zastupitelům a radním nevyhýbají ani spory osobní. Je tedy zaručené, že se v následujících letech u čtení zpráv z metropole určitě nudit nebudeme.

Změny v Praze nezáleží pouze na rozhodnutí magistrátu. Řadě politických kroků brání nedostatečné kompetence, které vedení města má, a v těchto případech je nutné postupovat společně s poslaneckou sněmovnou. Uvidíme, nakolik bude tato spolupráce fungovat, když ve vládě stejně jako na magistrátu má rozhodující hlas seskupení stran SPOLU. Navíc staronový primátor hlavního města Bohuslav Svoboda je současně také poslancem. Pomůže mu to v jeho další funkci? Nebo na Prahu nebude mít dost času? Je tady mnoho otázek, jejich odpovědi najdete ve videu.