nahoru

Bývalý vojenský šéf NATO Pavel: Talibán své odpůrce nemilosrdně likviduje, z mise jsem zklamaný

Pavlína Horáková, blesk.cz/zpravy 16. srpna 2021 • 13:30
Video se připravuje ...
Generál Pavel o Tálibánu i evakuaci Čechů z Kábulu: Velké zklamání z mise v Afghánistánu!
• video: 
Pavlína Horáková, Aleš Brunclík

Dvacetiletá mise v Afghánistánu generála Petra Pavla zklamala. O odchodu spojeneckých vojáků, vzestupu Tálibánu i vyjednávání s ním a také překotné evakuaci promluvil někdejší druhý nejvýše postavený muž NATO v Epicentru na Blesk.cz.

„NATO by v této situaci mělo celý vývoj situace velmi detailně analyzovat a poučit se z chyb, ke kterým došlo. Pochybení vnímám v tom, že si mnohonárodní koalice stanovila kritéria úspěchu mise a podmínek pro odchod, ale nakonec je v závěru mise úplně opustila a jakékoli hodnocení situace v zemi nahradilo jediné kritérium – symbolické datum, kdy ze země odejít,“ míní generál Petr Pavel

„Evakuace za situace, kdy v zemi probíhají boje, je vždycky extrémně náročná, protože nedá se v podstatě na nic spolehnout. V celé zemi a Kábulu zvlášť je opravdu velký chaos, lidé se snaží zachránit své životy, své majetky, shání potraviny, shání zdravotnické potřeby a v té zemi v podstatě přestává fungovat normální, běžný život,“ poznamenal Pavel.

Více se dočtete ZDE >>>

Rozhovor s generálem Petrem Pavlem v Prostoru X:

Video se připravuje ...
Prostor X: Rozhovor s Petrem PavlemVIDEO Prostor X

Pavlína Horáková, blesk.cz/zpravy
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.