Video placeholde

Kubek: 30 000 mrtvých? Zničená ekonomika? Zapomeňte! Přichází totiž Adam Vojtěch, kluk z plakátu

Prezident České lékařské komory Milan Kubek rozebírá v pořadu Prostor X důvody návratu Adama Vojtěcha na post ministra zdravotnictví. „Na první dojem to nedává vůbec žádnou logiku, že se neúspěšný ministr jaksi vrací na místo činu, ale ono to hlubokou logiku má, protože to umožní panu Babišovi odstřihnout se od té epidemie,“ vysvětluje Kubek.

„My jsme jako Česká republika dopadli úplně nejhůř na celém světě v počtu případů nemoci covid-19 na počet obyvatel. A jenom díky tomu, že naše zdravotnictví je mnohem lepší, než si většina lidí myslí, tak v počtu úmrtí na milion obyvatel nás Maďarsko, které má zřejmě zdravotnictví horší než my, předstihlo. Ale i v počtu úmrtí, tedy na počet obyvatel, jsme druzí nejhorší na celém světě,“ vysvětluje Kubek a dodává:

Na celý rozhovor s Milanem Kubkem se podívejte zde:

Video placeholde

Prostor X: Rozhovor s Milanem Kubkem • Prostor X

„Vzhledem k tomu, že jsme bohatá země s velice kvalitní infrastrukturou, s poměrně vzdělaným obyvatelstvem, tak je to prostě katastrofální výsledek. A ten výsledek samozřejmě má nějaké své příčiny. A dnes ta výměna na postu ministra nám říká: 30 tisíc mrtvých? Zapomeňte. Měsíce děti nechodily do školy? Zapomeňte. Rozvrátili jsme si ekonomiku? Zapomeňte. Tisíce lidí přišly o práci, protože jak skončí nejrůznější sociální programy a podpory, tak najednou z nich budou nezaměstnaní. Prostě na toto všechno zapomeňme, přichází zase ten kluk z plakátu, ten ministr, kterého máme všichni rádi, protože Adam Vojtěch je skutečně velice sympatický mladý muž, krásně vypadá, zejména dámy na něm mohou oči nechat, a tak se prostě ideálně hodí do té doby právě teď před volbami, kdy bude třeba přesvědčit lidi, že žádná epidemie vlastně nebyla, že špatně dopadli všude na světě. Ale ona to není pravda. Ano, problémy měli a mají všude na světě, ale proč jsme zrovna my jako bohatá země museli dopadnout nejhůř?“