Petra Nesvačilová: Zemanovo chování má příčinu v dětství, tam začíná dobro i zlo. Neurážím ho, je i můj prezident | Reflex.cz
nahoru

Petra Nesvačilová: Zemanovo chování má příčinu v dětství, tam začíná dobro i zlo. Neurážím ho, je i můj prezident

Čestmír Strakatý9. září 2019 • 06:00
Prostor X: Rozhovor s Petrou Nesvačilovou
• video: 
Prostor X

Nebaví mě rozdělování, útoky mi jsou hodně nepříjemné, říká herečka a režisérka Petra Nesvačilová. Pronesla slova o dětství prezidenta Zemana, která prý nemyslela jako urážku, a schytala za ně nadávky a útoky. Teď se už otevřeně mluvit bojí, váží každé slovo. V Česku podle ní svoboda nechybí, i když po odchodu Václava Havla se leccos změnilo.

Zeman je i můj prezident, musíme s ním komunikovat, jak umíme nejlépe, říká Petra Nesvačilová. Dodává ale, že to, co se dělo okolo ministerstva kultury, už pro ni bylo daleko za hranou. Nesouhlasí s jeho kroky, podle ní je v rozdělování společnosti prostě dobrý, ale neuráží ho. Po poslední vlně urážek a útoků si dává ještě víc pozor na pusu a bojí se reakcí lidí. Nejde jí o to, vyjadřovat se za každou cenu, ale k politice ji vede její práce v dokumentu.

Petra Nesvačilová taky přispěla svým dílem do speciálního filmového projektu Reflexu Moje svoboda. Zachytila v něm Václava Havla, který pro ni do určité míry svobodu symbolizuje. Dnes už se na něm podle ní nedá stavět. Čechům ale zároveň svoboda nechybí.

Marhoul: Zeman je zlo a v Češích probudil to nejhorší, je jako fašisti. Říkám o něm…

Při natáčení dokumentu Zákon Helena si uvědomila, že v našem systému je to trochu jinak, než si člověk myslí. Jsou tu třeba bílí koně, ale jde to i výš, i do politiky. To je ale podle ní třeba říkat, jen když má člověk důkazy. Celé čtyři roky natáčení se prý bála a chodily jí výhružky. O dobru a zlu díky dokumentu řekla úplně všechno, co potřebovala.

Jak na Petru Nesvačilovou působí útoky a urážky? Kdo všechno v Česku rozděluje společnost? Skutečně je příčina chování člověka v dětství, začíná právě tam dobro a zlo? A jak se Nesvačilové spolupracuje s bratry Trojanovými?¨

Na další zajímavé rozhovory se podívejte zde  >>>


Časopis Reflex v koprodukci s Českou televizí uvede v pražské premiéře film Moje svoboda, jenž rovných třicet let od sametové revoluce připomene základní potřebu lidského života. Princip filmu je bezprecedentní: redakce Reflexu oslovila několik desítek filmařů, výtvarníků i dalších osobností, aby v rozsahu šedesáti vteřin vyjádřili svůj vztah ke svobodě.

Více o filmu Moje svoboda si přečtěte zde >>>

Zeman je nejúspěšnější, zapsal se do historie, ale změnilo ho zesměšnění a trauma. Už…
Knížák: Češi nejsou vyspělý národ, je tu vláda volů, Gott může být prezident. Chci…
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Petr Sokol: Sázejte na politiku, dokud se v českých sázkových kancelářích nenaučí určovat kursy
PREMIUM X Ivan Stěpanovič Koněv: Hrdinný osvoboditel Prahy, nebo padouch?
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Proč se Čapí hnízdo nesmělo dostat před soud
PREMIUM X Taylor Swift: Blonďatá zpěvačka dobyla hudební trůn a stala se nejlépe vydělávající celebritou světa
PREMIUM X Zelený Raoul: Jak nemít problém s Rusy ohledně sochy Koněva?

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější