Stojíme za Babišem jako jeden muž, nikdo jiný by to neunesl. Demonstrace jsou teď sexy, říká šéf sněmovny | Reflex.cz
nahoru

Stojíme za Babišem jako jeden muž, nikdo jiný by to neunesl. Demonstrace jsou teď sexy, říká šéf sněmovny

Čestmír Strakatý14. června 2019 • 06:00
Prostor X: Rozhovor s Radkem Vondráčkem
• video: 
Prostor X

Přiznat, že volíte ANO, už je skoro jako coming out. Myslí si to předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček a dodává, že rozdělení společnosti už zasáhlo i jeho blízké přátele. Tvrdí, že demonstrace jsou teď sexy a že se díky nim hnutí ANO semklo za Andrejem Babišem. Zdůrazňuje nutnost dialogu, na demonstrace ale sám nepřijde a chápe, proč s jejich organizátory nechce premiér mluvit.

Podle Vondráčka Babiš zvládá tlak, který je na něj veden, díky své zarputilosti, nikdo jiný by ho neunesl. Sám na sobě pozoruje radikalizaci, i když se prý snaží být nestranný. Říká, že pro demonstrace není důvod, že jsou zaměřené osobně proti premiérovi a že chodit na ně je moderní. Nevidí snahu vést dialog. I své nejbližší prý už musí přesvědčovat a vysvětluje jim, o co okolo Andreje Babiše jde.

Předseda sněmovny tvrdí, že ve vrcholné politice je těžké hlídat si každé slovo. Tak vysvětluje některé výroky premiéra, prý je jeho přirozená reakce nejdřív se naježit. Jde o temperament. Poslanecký klub prý drží díky vnějšímu tlaku pohromadě a stojí za Babišem. Ten podle Vondráčka tlak na úředníky ve věci auditů nevyvíjí.

Dominik Hašek: Babiš fňuká jako fracek, jeho voliče bych přesvědčil. Kandidatura na…

Podle Vondráčka ministryni spravedlnosti Benešovou není teď vůbec za co kritizovat. Věří, že systém funguje, zároveň v kauze Andreje Babiše zdůrazňuje presumpci neviny. Každý má prý právo se očistit a opozici jde o to, dostat premiéra z politiky. Žádost o zastavení trestního stíhání i obžaloba jsou prý normální součástí procesu.

Měl by premiér Babiš ustoupit do pozadí? Kdo rozděluje Česko a jak se to projevuje i v okolí Radka Vondráčka? Má smysl mluvit s demonstranty? A co se stane, až bude Babiš obžalován?

Na další zajímavé rozhovory se podívejte zde  >>>

Wagenknecht: Babiš kradl, zastrašuje a vyvíjí nátlak. Je to na policii, sazba je až 12…

Kalousek: Babiš vykrádá trezor a chce beztrestnost. Někdy mám chuť se na to vykašlat,…
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější