Dominik Hašek: Babiš fňuká jako fracek, jeho voliče bych přesvědčil. Kandidatura na prezidenta je možná | Reflex.cz
nahoru

Dominik Hašek: Babiš fňuká jako fracek, jeho voliče bych přesvědčil. Kandidatura na prezidenta je možná

Čestmír Strakatý13. června 2019 • 06:00
Prostor X: Rozhovor s Dominikem Haškem
• video: 
Prostor X

Dominiku Haškovi záleží na demokracii v Česku. Legendární hokejový brankář vystoupil na demonstracích v Praze a v Dobříši. Nevylučuje vstup do politiky ani kandidaturu na prezidenta, na rozhodnutí má ale prý ještě čas. Tvrdí, že Babišovy voliče by dokázal přesvědčit. Vadí mu hlavně premiérovy útoky na média, neváží si ale ani prezidenta Zemana. Od něj by na 99 % nepřijal případné vyznamenání.

Hašek zdůrazňuje, že chce dělat něco, co ho naplňuje a pro co je vhodný. Chce dělat lidem radost, třeba i se značkou nápojů Smarty. Zmiňuje, že ji třeba za dva roky prodá a bude dělat něco jiného. Do parlamentu ale kandidovat nechce, tam by se podle svých slov zbláznil. Případný vstup do politiky a třeba taky kandidatura na prezidenta budou záležet na tom, jak se bude cítit i na vývoji demokracie v Česku.

Zásadní pro Haška přitom je, že se lidé scházejí na demonstracích a říkají nahlas své názory. Babiš i Zeman podle Haška dobře vědí, že nejsou zaplacení. Sám prý přispěl Milionu chvilek „za 4 hezké koncerty 4 tisíce“.  Reakce premiéra Hašek popisuje jako fňukání fracka. Média ale prý plní svoji funkci.

Politika mi leze na nervy, bojkot Babiše je ale jediná možnost. Na Václaváku mi bylo…

Lidé se přitom podle Haška často bojí přiznat, že na demonstracích byli. Zná prý několik takových lidí, kteří se mu přiznali s tím, že nechtějí, aby se to vědělo. Bojí se o svoje místo. Hašek říká, že účast chce odvahu.

Co si Dominik Hašek myslí o cestě Jaromíra Jágra s prezidentem Zemanem do Číny a členství Milana Hniličky v hnutí ANO? Patří politika do hokejové reprezentace? Co rozhodne o tom, jestli se zapojí do politiky? A kdy bude Smarty v zisku?

Na další zajímavé rozhovory se podívejte zde  >>>

Wagenknecht: Babiš kradl, zastrašuje a vyvíjí nátlak. Je to na policii, sazba je až 12…

Martha Issová: Mám vztek, Babišův boj překročil hranice slušnosti a jde do tuhého,…
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne
PREMIUM X Nejmladší z „chvilkařů“: Kdo je Kryštof Zapletal, jeden z hlavních organizátorů demonstrace na Letné?
PREMIUM X Vztyčení majáku: Památník Tomáše Bati ve Zlíně se znovu probudil k životu
PREMIUM X Nezbytná sada demonstranta: Vyjádřete nesouhlas s Babišem originálními plakáty od Reflexu!

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější