Kožíšek: Nechtěl jsem zaměstnávat ženy, ale byla to chyba. Často jsou lepší holičky | Reflex.cz
nahoru

Kožíšek: Nechtěl jsem zaměstnávat ženy, ale byla to chyba. Často jsou lepší holičky

Leila Chadalíková17. března 2019 • 07:00
Prostor X: Rozhovor s Tomášem Kožíškem
• video: 
Prostor X

Uplynulo devět let od chvíle, kdy Tomáš Kožíšek otevřel první barbeshop v Praze. Holičství pouze pro muže, s klasickou břitvou, kde si můžete dopřát kvalitní whiskey, ale i parafínový zábal na ruce, či vypálení chloupků v uších. Mnoho lidí na začátku nevěřilo, že by se takový podnik mohl uživit. Přesto se ukázalo, že čeští muži o sebe pečovat chtějí. 

Lazebník Kožíšek měl na začátku ideu, že jeho barbershop bude výhradně pánský podnik. Tedy, že nejen zákazníci, ale i obsluhující budou pouze muži. Názor časem ovšem změnil a ženy u něj dnes pracují. K tomu, že v Praze vznikají další holičství, ve kterých se inspirují Kožíškovým konceptem, že do barbershopu ženy nepatří, on sám říká: „Kopírují mě i s mými chybami, já už dnes vím, že tohle není cesta“. 

Karlos Vémola: Miluju umělé holky, žena musí mít velká prsa. Zapasím pro peníze a žiju…

Podle Kožíška jsme na sebe, jako národ, velmi přísní a sebekritičtí. Například ponožky v sandálech, kvůli kterým se sami sobě smějeme, vidí ve světě všude. Nijak se prý vzhledem a péči o sebe vůči světu nevymykáme. Doba se změnila, a opravdoví chlapi se podle Kožíška, potkávají právě v barbershopech.

Proč nemají podniky Tomáše Kožíška rády feministky? Je holičství intimní služba? Proč nechce mít největší holičství v republice? A jak často teče u holiče krev?

Ženy s transplantovanou dělohou se možná budou bránit, mají ji na dobu určitou, říká…
Adam Mišík: Jméno je moje stigma. Politika by mě mohla semlít, ale nechci být člověk…
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,710
23,050
29,410
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější