Adam Mišík: Jméno je moje stigma. Politika by mě mohla semlít, ale nechci být člověk bez názoru | Reflex.cz
nahoru

Adam Mišík: Jméno je moje stigma. Politika by mě mohla semlít, ale nechci být člověk bez názoru

Leila Chadalíková5. prosince 2018 • 06:00
Prostor X: Rozhovor s Adamem Mišíkem
• video: 
Prostor X

Díky dokumentárnímu filmu Nechte zpívat Míšíka, vyšlo najevo, že známý zpěvák a autor mnoha hitů měl za oceánem devět sourozenců, šest z nich je stále naživu. Před nalezením ztracené rodiny se v Americe pokoušel prosadit i syn Vladimíra Mišíka Adam. „Amerika je země, o které jsem vždycky cítil, že tam patřím. Tam jsou moje kořeny,“ říká Adam Mišík, jedním dechem však dodává, že je Čech a především se cítí být Evropan.

„Táta je u spousty lidí srdcový interpret, to na vás hází dobrou auru, kterou on bezpochyby má. Ale vždycky tady bude část populace, která si bude myslet, že pokud máte slavné příjmení, někdo to za vás vykopal,“ přibližuje Mišík jeden z hlavních důvodů, proč se chce prosadit za mořem.

Jednadvacetiletý zpěvák a herec v rozhovoru přiznal pracovní potíže „Najednou jsem zjistil, že mě to nebaví, byla to pro mě čistě práce,” říká o období před třemi lety, kdy krize vrcholila. „Byl to byznys a nebylo v tom už to srdíčko,“ dodává.

Urban: Zeman je nemyslící ožrala a kauza Čapí hnízdo na objednávku. Člověk v tísni jsou…

Předseda TOP09 Jiří Pospíšil s Adamem Mišíkem počítal na pražské kandidátce v podzimních komunálních volbách, přesto umělec nakonec rozhodl nekandidovat. Došel totiž k závěru, že politika a umění jsou dvě věci, které by se neměly míchat dohromady. „Nechci být člověk bez názoru. Pokud se něco bude dít, určitě se k tomu vždy rád budu vyjadřovat. Účastnit se politiky aktivně by mohlo v mém případě lidi spíše rozhněvat, protože je mi jednadvacet a co bych měl koho poučovat, co má dělat,“ myslí si Mišík.

Jaký je rozdíl mezi americkým a českým šoubyznysovým světem? Je Adam Mišík víc zpěvák nebo herec? Jaké problémy přicházejí se slavným příjmením? Chystá se někdy do politiky? A proč nemají umělci své místo v politice? Podívejte se na rozhovor v úvodu článku.

Pavel Fischer: Zeman udělal hrubou chybu, přichází infekce a Rusko tu hraje hru jak v…
Exposlanec ANO Komárek: Babiše jsem poznal. Je výkonný a metody má tvrdé, musí ho…
Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Edmund Hillary: Včelař z Nového Zélandu, který jako první zdolal Mount Everest
PREMIUM X Chyba mohla nastat kdykoliv, vzpomíná Jan Kolář na komentování přistání Apolla 11 na Měsíci
PREMIUM X Karel Zich: Český Elvis Presley, jehož zářnou kariéru předčasně ukončila smrt
PREMIUM X Situace Andreje Babiše: Co může premiér ve svém trestním stíhání použít jako záchrannou brzdu
PREMIUM X Zelený Raoul: Zeman zničil Nečase, Sobotku, Hamáčka... Teď je na řadě kůrovec!

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější