Adam Mišík: Jméno je moje stigma. Politika by mě mohla semlít, ale nechci být člověk bez názoru | Reflex.cz
nahoru

Adam Mišík: Jméno je moje stigma. Politika by mě mohla semlít, ale nechci být člověk bez názoru

Leila Chadalíková5. prosince 2018 • 06:00
Prostor X: Rozhovor s Adamem Mišíkem
• video: 
Prostor X

Díky dokumentárnímu filmu Nechte zpívat Míšíka, vyšlo najevo, že známý zpěvák a autor mnoha hitů měl za oceánem devět sourozenců, šest z nich je stále naživu. Před nalezením ztracené rodiny se v Americe pokoušel prosadit i syn Vladimíra Mišíka Adam. „Amerika je země, o které jsem vždycky cítil, že tam patřím. Tam jsou moje kořeny,“ říká Adam Mišík, jedním dechem však dodává, že je Čech a především se cítí být Evropan.

„Táta je u spousty lidí srdcový interpret, to na vás hází dobrou auru, kterou on bezpochyby má. Ale vždycky tady bude část populace, která si bude myslet, že pokud máte slavné příjmení, někdo to za vás vykopal,“ přibližuje Mišík jeden z hlavních důvodů, proč se chce prosadit za mořem.

Jednadvacetiletý zpěvák a herec v rozhovoru přiznal pracovní potíže „Najednou jsem zjistil, že mě to nebaví, byla to pro mě čistě práce,” říká o období před třemi lety, kdy krize vrcholila. „Byl to byznys a nebylo v tom už to srdíčko,“ dodává.

Urban: Zeman je nemyslící ožrala a kauza Čapí hnízdo na objednávku. Člověk v tísni jsou…

Předseda TOP09 Jiří Pospíšil s Adamem Mišíkem počítal na pražské kandidátce v podzimních komunálních volbách, přesto umělec nakonec rozhodl nekandidovat. Došel totiž k závěru, že politika a umění jsou dvě věci, které by se neměly míchat dohromady. „Nechci být člověk bez názoru. Pokud se něco bude dít, určitě se k tomu vždy rád budu vyjadřovat. Účastnit se politiky aktivně by mohlo v mém případě lidi spíše rozhněvat, protože je mi jednadvacet a co bych měl koho poučovat, co má dělat,“ myslí si Mišík.

Jaký je rozdíl mezi americkým a českým šoubyznysovým světem? Je Adam Mišík víc zpěvák nebo herec? Jaké problémy přicházejí se slavným příjmením? Chystá se někdy do politiky? A proč nemají umělci své místo v politice? Podívejte se na rozhovor v úvodu článku.

Pavel Fischer: Zeman udělal hrubou chybu, přichází infekce a Rusko tu hraje hru jak v…
Exposlanec ANO Komárek: Babiše jsem poznal. Je výkonný a metody má tvrdé, musí ho…
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Extinction Rebellion: Zachránci planety, nebo užiteční idioti?
PREMIUM X Národní divadlo: Dům stavěný z největších ideálů aneb Služba i posluha ve „zlaté kapličce“
PREMIUM X Zelený Raoul: Oplození, slepice a teď i smrt. Přejete si i pohřeb od Andreje Babiše?
PREMIUM X Řidičák na psy: Moderní lidé nevědí, jak se chovat ke psům, a tím je ničí
PREMIUM X Nový feudalismus na postupu: Klimatická opatření mohou Evropu přivést k hladomoru

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější