Babiš uchvátil stát, na klimatické katastrofě může neuvěřitelně vydělat, hrozí nám vymření, varuje aktivistka | Reflex.cz
nahoru

Babiš uchvátil stát, na klimatické katastrofě může neuvěřitelně vydělat, hrozí nám vymření, varuje aktivistka

Čestmír Strakatý12. prosince 2018 • 06:00
Prostor X: Rozhovor s Michaelou Pixovou
• video: 
Prostor X

Hrozí klimatická katastrofa a už to nemůžeme dál ignorovat. Aktivistka a sociální geografka Michaela Pixová tvrdí, že lidé by měli zásadně změnit svoje chování. Třeba přechod na obnovitelné zdroje energie je podle ní naprosto reálný. Sluneční energie by k nám mohla téct ze Sahary. Problém je taky v neudržitelném konzumním způsobu života. Každý by prý chtěl žít jako král, ale planetu máme jen jednu a hrozí, že naše děti na ní nebudou moct žít. 

Podle Pixové se mění vzdušné proudění, zvyšuje se frekvence teplotních změn a extrémy se prohlubují. Příroda na změny už nebude schopná reagovat. Nebude úroda a už teď vidíme, že odumírají lesy. Bez nich budou další negativní jevy ještě zesilovat. Pixová zdůrazňuje, že lidé jsou s přírodou propojení víc, než si připouští. Až nebudou potraviny, což reálně hrozí, tak už bude pozdě. Už teď máme údajně zásadní problémy s potravinovou bezpečností.

Pixová míní, že je problém, že nemáme globální vládu. Národní vlády by se proto měli řídit poznatky vědců, což se neděje, protože jsou propojené s fosilním průmyslem. Těm vyhovuje, že se nic nemění. Jde o uchvácený stát a Andrej Babiš je toho typickým představitelem. V Česku byl uchvácený stát už údajně od 90. let a Babiš je jen další formou. Jsme prý dokonce jedním z nejhorších případů situace, kdy vládní strana je napojená na byznys, který tak ohýbá legislativu.

Kubera: Sexuální násilí zneužívají „ultrafeministky“, příběhům nevěřím, chtěly se…

Nedošlo tu například k zákazu údajně karcinogenního herbicidu, z čehož může profitovat Agrofert. Firmy pak navíc chtějí kompenzace za sucho, které samy způsobily špatným hospodařením s půdou. Čím víc problémů s klimatickou změnou bude, tím víc bude podle Pixové Agrofert inkasovat od státu. Z kolapsu systému tak může podle ní Babiš neuvěřitelně vydělávat. 

Média podle Pixové o klimatické změně nemluví. Možná prý kvůli propojení se stávajícími strukturami, které nechtějí, aby se děly změny. Lidé navíc mají tendenci ekologii vnímat jako něco, co se jich netýká. A v Česku má aktivismus velmi špatnou pověst. Pixová tvrdí, že za 10 let už ale bude situace tak špatná, že se jejich přístup změní. 

Skutečně teď hrajeme o přežití lidstva? Jak bude vypadat Česko a co budeme mít v ledničkách? Jak přesně funguje v Česku uchvácený stát? A kdo nechce mluvit o klimatické změně?

Babišova vláda dáva zelenou ničení naší civilizace a hodnot, už nebude cesty zpět,…
Ovčáček: Prezident měl už několikrát zemřít, královsky se tím bavíme, novináři jsou…
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Klausova elitní sestavička, Berlín jako laboratoř bolševických experimentů, předsmrtná křeč ČSSD
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Babiš v důsledku demonstrace na Letné definitivně ztratil autoritu
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne
PREMIUM X Nejmladší z „chvilkařů“: Kdo je Kryštof Zapletal, jeden z hlavních organizátorů demonstrace na Letné?

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější