Babišova vláda dáva zelenou ničení naší civilizace a hodnot, už nebude cesty zpět, varuje Skopeček | Reflex.cz
nahoru

Babišova vláda dáva zelenou ničení naší civilizace a hodnot, už nebude cesty zpět, varuje Skopeček

Čestmír Strakatý29. listopadu 2018 • 06:00
Prostor X. Rozhovor s Janem Skopečkem
• video: 
Prostor X

Nebezpečí vlády hnutí ANO s ČSSD je možná jinde, než její kritici čekali. Místopředseda poslaneckého klubu ODS Jan Skopeček ho vidí v progresivistických návrzích liberálů, které dostávají zelenou. Zmiňuje hlavně uzákonění manželství homosexuálů, které podle něj ničí hodnoty, na kterých naše civilizace stojí, a tak ničí i ji samotnou. Skopeček tvrdí, že vláda je špatná a nejlépe by měla celá skončit. Žádné možné řešení politické situace, do kterého by se přímo zapojila ODS, ale na stole není. Zakázané slovní spojení tak pro něj nejsou ani předčasné volby.

Skopeček zdůrazňuje, že je tu víc možností. Hnutí ANO na tom podle něj není tak špatně, aby nemohlo nabídnout jiného premiéra než Andreje Babiše. V Česku je prý těch potenciálně lepších celá řada. Skopečka ve srovnání s minulostí překvapuje, co vše dokáže Babiš přežít.

Místopředseda poslanců ODS dál tvrdí, že jeho strana není na premiéra osobně zaměřená. Ukazuje přitom na Miroslava Kalouska, který údajně vsadil svou politickou budoucnost na osobní kampaň proti Babišovi, jeho straně to ale podle Skopečka nepomáhá. Připouští přitom, že Babiš by mohl přesvědčivě vyhrát i předčasné volby.

Ovčáček: Prezident měl už několikrát zemřít, královsky se tím bavíme, novináři jsou…

Skopeček říká, že vláda je nebezpečná z celé řady důvodů. Nejzávažnější je pro něj ohrožení tradiční rodiny a hodnot, které má představovat možné uzákonění homosexuálního manželství. Pokud se schválí, už nebude cesty zpět. Poslanec mluví o ničení naší civilizace, jejíž přežití je prý právě na tradiční rodině postavené. 

Varuje taky před Istanbulskou úmluvou a globálním paktem OSN o migraci. Úmluva podle něj zavádí prvky genderismu a i ona jde proti našim základním hodnotám. Ženy jsou prý chráněné dostatečně, a navíc jde hlavně o výchovu v rodinách. Pakt o migraci údajně stírá rozdíly mezi legální a ilegální migrací. Skopeček doslova říká, že kdyby migrace byla lidské právo, tak neexistuje svět, ve kterém žijeme. 

Je kritika Andreje Babiše ze strany ODS konstruktivní? Budou předčasné volby? Skutečně by manželství homosexuálů znamenalo ničení naší civilizace? A rozlišuje sám Skopeček dostatečně legální a ilegální migraci?

Architekt Gebrian: Z Babišových slov mrazilo, jsou důležitější věci než peníze,…
Exposlanec ANO Komárek: Babiše jsem poznal. Je výkonný a metody má tvrdé, musí ho…
Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Proč Babiš a spol. neoznámí, že spolu nechtějí dál vládnout?
PREMIUM X Analogový Instagram: Jak také může vypadat fotka pořízená mobilem
PREMIUM X Karel Steigerwald: Duo zla, Zeman s Babišem, likviduje svobodu. Vy se na to díváte
PREMIUM X Edmund Hillary: Včelař z Nového Zélandu, který jako první zdolal Mount Everest
PREMIUM X Chyba mohla nastat kdykoliv, vzpomíná Jan Kolář na komentování přistání Apolla 11 na Měsíci

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější