Lenka Klicperová: Uprchlíci v Řecku jsou zděšení, že jim Češi chtějí vzít děti, je těžké ukazovat pravdu | Reflex.cz
nahoru

Lenka Klicperová: Uprchlíci v Řecku jsou zděšení, že jim Češi chtějí vzít děti, je těžké ukazovat pravdu

Čestmír Strakatý26. září 2018 • 06:00

Novinářka a fotografka Lenka Klicperová, která dokumentovala s kolegyní Markétou Kutilovou konflikt v Sýrii, se dostala do křížku s bulvárními weby. Ty prý začaly zneužívat její postoje ke kauze syrských sirotků. Jeden z nich například v titulku napsal, že novinářky potvrdily, že syrští sirotci neexistují. Klicperová s Kutilovou teď požadují omluvu.

Klicperová tvrdí, že sirotci v uprchlických táborech jsou, ale prakticky všichni tam mají další příbuzné. Přivézt je do Česka samotné by tak prý znamenalo vytrhnout je ze zbytku rodiny a to by prý nebyla skutečná pomoc. Jedinou možnost vidí novinářka v přijetí dětí i s rodinami. Dítě je totiž pro rodinu na Blízkém východě úplně všechno, a když prý tyto vazby přetrháme, nejednáme v zájmu dítěte.

Iniciativa na přijetí 50 syrských sirotků podle Klicperové přichází pozdě a politici ji zneužívají v politickém boji. Je taky naprosto nepřipravená a vytržená z kontextu. Uprchlíci v Řecku, kteří se o celé věci dozvěděli, jsou údajně zděšení, že jim Češi chtějí vzít děti. S lidmi na místě totiž plány nikdo nekoordinoval. Situace v některých uprchlických táborech se přitom mění, lidé v nich prý kvůli menší podpoře strádají a je potřeba jim pomoci.  

Jsem prý moc hezká i tlustá, už to ale není mužský svět, říká moderátorka a hráčka…

Klicperová vidí problém taky v tlaku na novináře, po kterých se chce, aby se postavili buď za přijímače, nebo za odmítače. Mrzí ji, že se komplexní debata tak zjednodušuje. Nejdůležitější je prý ukazovat fakta a to, co sama považuje za pravdu. Dodává, že nezažila tak těžkou dobu pro novináře.

Co by skutečně pomohlo dětem v uprchlických táborech? Proč se debata o nich tak vyhrotila? A co říká Lenka Klicperová na nápad, dát syrské sirotky k adopci homosexuálním párům?

Další díly pořadu Prostor X můžete vidět zde >>>

Babiš šel celý život přes mrtvoly, psychologicky je to bezcitný predátor, tvrdí Marek …
Je třeba mluvit o zrušení ČT, důkazy neobjektivity nepotřebuji, říká nominant ANO do…

 




Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,020
29,200
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější