Poslanci nemůžou beztrestně urážet. Moje pověst nejde vyčíslit penězi, nebudu mlčet, říká Michal Horáček | Reflex.cz
nahoru

Poslanci nemůžou beztrestně urážet. Moje pověst nejde vyčíslit penězi, nebudu mlčet, říká Michal Horáček

Čestmír Strakatý12. září 2018 • 06:00
Rozhovor s Michalem Horáčkem
• video: 
Reflex.cz

Kde končí kritika a začíná lež? To podle textaře a neúspěšného prezidentského kandidáta Michala Horáčka Češi rozlišují stále obtížněji. Pomoct jim prý má soud, respektive Horáčkovo trestní oznámení, které podal na komunistického poslance Zdeňka Ondráčka kvůli slovům, že spolupracoval s STB. Horáček říká, že kdo mlčí, ten souhlasí. A on prý nesouhlasí.

Vyslovit se ale nejdřív budou muset poslanci. Budou rozhodovat, jestli Ondráčka k trestnímu stíhání vydají. Horáček doufá, že se tak stane a poslanci dokážou, že nejsou nedotknutelní a nemůžou beztrestně urážet. Lež totiž podle něj může mířit na kohokoliv.

Někteří poslanci z vládních i opozičních stran ale argumentují třeba tím, že měl Michal Horáček podat spíš civilní žalobu. Ten ale v rozhovoru oponuje, že mu nejde o peníze a satisfakci, ale o pověst, která se penězi vyjádřit nedá. Zároveň ale dodává, že pokud poslanci Ondráčka nevydají, žaloba by mohl být další krok.

Zeman má teď povinnost říct pravdu o svém zdraví, psychicky už na to asi nemá, říká…

Na začátku celého sporu byla výzva Michala Horáčka Andreji Babišovi, aby se Ondráček nestal předsedou komise pro kontrolu GIBS. To se sice stalo, ale poslanec následně rezignoval. S tím je Horáček spokojený. Další zapojení do politiky teď nezvažuje a rovnou vylučuje i kandidaturu na prezidenta v příštích volbách. I tak prý dělá dost.

Zdůrazňuje přitom, že i přes všechnu kritiku je Miloš Zeman stále jeho prezidentem. Je prý třeba to opakovat a říkat opak podle něj demokracii nepomáhá, právě naopak. Proč přesně tedy nechce Horáček znovu kandidovat? Skutečně věří, že soud s Ondráčkem může vyhrát? Dojde k němu vůbec? A proč podle něj není hrdinské, když jeho soupeři z prezidentské volby kandidují do Senátu v Praze?

Jiří Drahoš: Zeman už nevykonává funkci prezidenta a Hrad by měl přiznat proč
“Realistický rasista“ Přibáň: Chudí a neschopní povstali, přestaňte zachraňovat tonoucí…
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

PREMIUM X Novináři se začali bát!
11. června 2019 • 14:17

Novináři se začali bát!

PREMIUM X Obří laboratoř kreativity umělců, to je Pražské Quadrien­nale, největší světová výstava divadelní scénografie
PREMIUM X Věda a technika, hipsteři
11. června 2019 • 14:05

Věda a technika, hipsteři

PREMIUM X Stojánek za tisíc dolarů
11. června 2019 • 14:03

Stojánek za tisíc dolarů


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější