Jiří Drahoš: Zeman už nevykonává funkci prezidenta a Hrad by měl přiznat proč | Reflex.cz
nahoru

Jiří Drahoš: Zeman už nevykonává funkci prezidenta a Hrad by měl přiznat proč

Čestmír Strakatý6. září 2018 • 08:00
1080p720p360p
Rozhovor s Jiřím Drahošem
• video: 
Reflex.cz

Profesor Jiří Drahoš není prezident a většinu života jím ani nechtěl být, neměl prý tu touhu. Chce ale být senátorem a proto kandiduje na Praze 4. Mluví přitom hlavně o hrázi proti pokusům o demontáž demokracie a garanci ústavního vývoje. To, že podobné priority mají i další kandidáti, mu nevadí.

Je podle něj totiž klíčové, že Česku chybí vize a proto je snadným cílem obchodníků se strachem. Bojí se růstu preferencí extremistů, i když ti posled posledních průzkumů spíš ztrácí. Drahoš mluví o ovlivňování všech dalších voleb, a to ze strany Ruska i dezinformacemi a fake news. Doslova říká, že volby budou riziková záležitost a my musíme zvyšovat hlavně mediální gramotnost.

Zeman má teď povinnost říct pravdu o svém zdraví, psychicky už na to asi nemá, říká…
 

I když se profesoru Drahošovi o funkci prezidenta nezdá, Miloše Zemana ostře kritizuje. Vadí mu, že přestal vykonávat funkcí prezidenta a národu „už řekl všechno“. Pražský hrad by měl férově říct, jaké má zdravotní problémy. Chování Miloše Zemana prý vadí i lidem, které Drahoš potkává po republice. Sám další kandidaturu nevylučuje. Zároveň ale dodává, že věk může být překážka.

Proč by měli rozumní lidé bojovat s extremisty, jako je Tomio Okamura? Jaké výroky Miloše Zemana Jiřímu Drahošovi chybí? A poučil se z chyb v prezidentské kampani?

Vietnamci jsou hrozný rasisti, smrt dětí na koupališti ale nafoukli Češi, říká Do Thu …
Jak volit na voličský průkaz: Kde a jak o něj požádat a kde s ním letos můžete jít k …

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,650
22,520
29,560
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější