nahoru

Zeman má teď povinnost říct pravdu o svém zdraví, psychicky už na to asi nemá, říká Michael Žantovský

Čestmír Strakatý3. září 2018 • 06:00
1080p720p360p
Celé Česko volí podle myšlenek Havla, za výlevy špíny jsou i peníze z ciziny a měla by je řešit policie, říká Žantovský
• video: 
Čestmír Strakatý

Jak silně je teď cítit odkaz Václava Havla v Česku? Odvracíme se od něj a politici ho používají jako munici?

Podle šéfa Knihovny Václava Havla a bývalého velvyslance Michaela Žantovského je to právě naopak. Od Chebu po Uherské Hradiště prý lidé volí podle Havlových myšlenek. Bývalý Havlův poradce a mluvčí dodává, že i tzv. pražská kavárna je mýtus. Připouští ale, že sociální sítě jsou plné útoků na bývalého prezidenta.

Podle Žantovského jde často o lidi placené ze zahraničí, což by prý měla řešit policie. Sám ale žádná trestní oznámení podávat nechce. Srovnává taky Havla s prezidentem Zemanem, který podle něj postavil svou kariéru na urážení lidí.

Kvůli mlčení k výročí údalostí 21. srpna 1968 současnou hlavu státu Žantovský ostře kritikizuje a mluví o hanebnosti. Dodává, že je otázká, jestli je ještě prezident Zeman ve stavu, který by mu dovoloval reprezentovat Českou republiku například v OSN. A výzývá ho, aby řekl o svém zdraví pravdu.

Jaké bouře očekává Michael Žantovský za rok v českých ulicích? A proč se strany, kterré vycházejí z Havlových myšlenek, drží jen okolo pětiprocentní hranice pro vstup do Poslanecké sněmovny?

Vytetuj si koblihu, dostaneš iPhone. Babiš dobývá Facebook jednoduchostí
Havel by dnes neměl šanci aneb Proč Češi často volí lháře a burany

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,590
22,530
29,880
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější