Video placeholde

Je tu očkovací diktatura. Vyhodil bych tě od zkoušky. Ostrý střet imunologů Šinkory a Hořejšího v Prostoru X

Je po všem, shodují se imunologové Václav Hořejší a Jiří Šinkora. Epidemie v Česku podle nich končí. Oba taky míní, že imunita vyvolaná přirozeně proděláním nemoci covid-19 je lepší než ta z očkování. Dál ale většina jejich duelu v Prostoru X přinesla ostrý střet. O fungování imunity, o důležitosti očkování a vakcinaci dětí, o matení veřejnosti.

Za tohle bych tě vyhodil od zkoušky, říká Václav Hořejší Jiřímu Šinkorovi při diskuzi nad tím, jak pomáhá proti koronaviru buněčná imunita a jakou roli hrají protilátky. Šinkora opakovaně kontruje zkušenostmi s viry z praxe. Očkovat by se podle něj měly hlavně ohrožené skupiny, další jen dobrovolně. Tvrdí, že v Česku je očkovací diktatura. Podle Hořejšího naopak podobné názory odrazují od očkování i ty, kteří ho potřebují.

Měly by se očkovat děti? Jakou roli hrají protilátky a měl by je stát uznávat na úroveň očkování? Kdo mohl za podzimní a zimní vlnu? Skutečně máme epidemii za sebou? A je těch 30 tisíc lidí, kteří zamřeli, úplné maximum možných obětí na covid-19?

Na další zajímavé rozhovory se podívejte zde  >>>