nahoru

První výsledky z Prahy: TOP 09 před ODS

Miroslav Cvrček16. října 2010 • 16:46
Zdeněk Tůma
Zdeněk Tůma
• foto: 
ČTK

V Praze již bylo otevřeno více než 9000 obálek, které rozhodují o tom, kdo ovládne pražský magistrát. Voliči ODS z minulých voleb se podle všeho rozdělili na dvě části. Ta větší volí TOP 09.

 

Topka vede zatím s více než 28 procenty, občanstí demokraté jsou druzí s necelými 24 procenty. ČSSD má méně než 20 procent. Nikdo další nemá více než sedm procent.

 

Nejsledovanější část voleb tak zatím dává největší šanci na zisk primátorského postu exguvernérovi Zdeňkovi Tůmovi. Průběžné výsledky ukazují, že voliči ODS z minulých voleb se letos rozdělili, přičemž ta větší část odešla k nové pravicové alternativě.

 

Že by ovšem měla TOP 09 nahradit na pravici ODS v celostátním měřítku se zatím nepotvrzuje.

 

Sledujte průběžné výsledky voleb do zastupitelstva a do Senátu online.


Senátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,550
21,740
28,630
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější